MMTS Kwidzyn wytrzymał finisz nerwów w pojedynku 16. serii PGNiG Superligi z Ostrovią, zwyciężając minimalnie. To drugie zwycięstwo kwidzynian nad rewelacyjnym beniaminkiem.

Mecz rozpoczął się od efektownych parad Łukasza Zakrety oraz Mikołaja Krekory. Chwilę później swój koncert rozpoczął z kolei Jakub Szyszko, który w dniu meczu obchodził swoje 22 urodziny. To dzięki jego trafieniom kwidzynianie po 7 minutach gry prowadzili 3:1. W 10 minucie do zdobywania goli przyłączył się także Patryk Grzenkowicz i czerwono-czarni prowadzili już 5:2. Szybko zdobyte bramki przez Marka Szperę i Bartłomieja Tomczaka pozwoliły jednak gościom na utrzymanie kontaktu z gospodarzami. W 17 minucie, po trafieniach Ksawerego Gajka, gracze z Ostrowa Wlkp. doprowadzili natomiast do wyrównania – 7:7. Na tym się jednak nie skończyło i cztery minuty później goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie – 10:8. Kwidzynianie przetrzymali jednak napór rywala, a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie skromnym prowadzeniem gości – 11:10.

Po przerwie przypomniał o sobie Kacper Majewski, którego bramki dały kwidzynianom jednobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu. Goście jednak kontrolowali przebieg gry i szybko odpowiadali tym samym. Mimo wszystko w 41 minucie, po golach Nikodema Kutyły kwidzynianom udało się odskoczyć rywalom na 2 bramki – 16:14. Osiem minut później przewaga ta wynosiła już 3 trafienia – 19:16 i wydawało się, że podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki pewnie zmierzają po wyczekiwany komplet punktów. Wszystko układało się po myśli gospodarzy do 54 minuty i wyniku 21:18. Wówczas coś zacięło się w grze MMTS, który nie mógł znaleźć sposobu na defensywę gości. Co więcej bramki Artura Klopstega i Mateusza Wojciechowskiego dały rywalom wyrównanie – 21:21 i kwestia zwycięstwa ponownie była sprawą otwartą.

Ostatnie 5 minut to istna wojna nerwów i niewykorzystanych sytuacji. Zwycięsko wyszli z niej tym razem kwidzynianie, którzy wygrali to spotkanie dzięki bramce Michała Potocznego i szczelnej obronie w końcówce spotkania. Warto również dodać, że MVP meczu został Jakub Szyszko, który był najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania.

MMTS Kwidzyn – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 23:22 (10:11)

MMTS: Zakreta – Kornecki 2, Grzenkowicz 1, Orzechowski 2, Kutyła 3, Majewski 3, Potoczny 2, Nastaj, Szyszko 7, Jarosz, Landzwojczak 1, Jankowski 2.

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

Kary: 6 minut (Landzwojczak x 2, Jankowski)

Ostrovia: Krekora, Balcerek – Adamski 2, Urbaniak 1, Klopsteg 3, Gierak 3, Wadowski, Marciniak 2, Misiejuk 1, Tomczak 1, Wojciechowski 1, Szpera 4, Przybylski, Gajek 4.

Rzuty karne: 2 bramki/ 3 rzuty

Kary: 14 minut (Krekora, Adamski, Gierak, Wadowski, Marciniak, Szpera, Gajek)

Źródło: Biuro prasowe PGNiG Superliga