Sofia Ennaoui zaskoczyła świetną dyspozycją w biegu na 1000 metrów podczas mityngu w Brimingham. Polska biegaczka zajęła w nim trzecie miejsce, a dodatkowo ustanowiła nowy, halowy rekord Polski na jeden kilometr!

To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Europy, w których Sofia weźmie udział. Co prawda będzie to inny dystans (1500 metrów), ale mimo to jej wynik na 1000 metrów sugeruje, że jest naprawdę w bardzo dobrej formie.

W Wielkiej Brytanii Polka ustanowiła halowy rekord Polski na jeden kilometr (2:35,69). Od dwudziestu lat należał on do Lidii Chojeckiej, a teraz zmienił właścicielkę. Jako pierwsza linie mety przekroczyła Brytyjka Laura Muir (2:34.53).

Dobrze wypadła też na 3000 metrów Martyna Galant. Polska biegaczka wpadła na metę jako szósta ustanawiając swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Od dziś wynosi on 8:43,08 i jest to jednocześnie drugi wynik na listach historycznych w Polsce. Niestety czas na uzyskanie kwalifikacji na HME w Stambule już minął. Gdyby był on do soboty to Polka by je wypełniła właśnie startem w Birmingham. Ze zwycięstwa na 3000 metrów cieszyła się Etiopka Gudaf Tsegay (8:16,69).

Poza dwiema paniami na starcie skoku wzwyż mieliśmy Norberta Kobielskiego. Polak pokonał poprzeczkę na wysokości 2,22 m, ale kolejna wysokość okazała się dla niego już nie do przeskoczenia. Ostatecznie zajął piątą pozycję. Zwyciężył Nowozelandczyk Hamish Kerr (2,28 m).

Na 60. metrów przez płotki wystartował Damian Czykier. Doświadczony płotkarz pobiegł 7,80 s, co dało mu siódme miejsce. Najszybszy był Amerykanin Grant Holloway (7,35 s).