Ekstraklasa

W spotkaniu 22.kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Cracovię Kraków 2:1.

Zawodnicy Piasta piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Niemczyckiego umieścili już w piątej minucie spotkania jednak po analizie VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną i nie uznał bramki zdobytej przez Michała Chrapka. Odpowiedź przyjezdnych na sytuację Piasta była natychmiastowa jednak uderzenie Atanasova wybronił bramkarz rywali. W kolejnych minutach do zawodnicy Piasta prowadzili grę, a Cracovia ograniczała się do wyprowadzania kontrataków. Blisko zdobycia bramki był Ariel Mosór jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała nad bramką gości. Przed przerwą szczęścia próbował Damian Kądzior jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

Na początku drugiej połowy Piast objął prowadzenie po uderzeniu za pola karnego Grzegorza Tomasiewicza. Chwile później w polu karnym upadł Pyrka jednak sędzia po analizie VAR wskazał na rzut karny który wykorzystał Patryk Dziczek. Nadzieje na dobry rezultat dla Cracovii w 64. minucie dał Arttu Hoskonen, który uderzeniem głową pokonał Placha. Cracovia pomimo dogodnych sytuacji nie potrafiła doprowadzić do wyrównania i przegrała w Gliwicach.