Dziś podczas szermierczego Pucharu Świata w Kairze można było śledzić zmagania drużynowe polskich florecistek i florecistów. Lepiej spisali się panowie zajmując miejsce tuż za podium.

Zacznijmy jednak od występu pań. Polki (Jeglińska, Jelińska, Łyczbińska, Walczyk-Klimaszyk) w pierwszej rundzie miały wolny los. W kolejnej zmierzyły się z Koreankami, którym minimalnie uległy 37:36. Polskim florecistą zostało już tylko mierzenie się o lokaty 9-16, które nie były szczytem ich marzeń. Mimo tego do starć podchodziły poważnie i wszystkie z nich zwyciężyły. Pokonały Rumunki, Węgierki, a także Ukrainki, dzięki czemu wywalczyły dziewiąte miejsce.

Polscy floreciści rywalizację rozpoczęli również od wolnego losu. W 1/8 finału trafili na Ukraińców, których rozgromili 45:35. Mimo dobrze wyglądającego wyniku Polacy musieli się z nimi trochę namęczyć. W ćwierćfinale Rządkowski, Siess, Wojtkowiak oraz Jurkiewicz pokonali wiceliderów rankingu światowego Amerykanów (45:38). W 1/2 finału polscy floreciści mierzyli się z Japończykami. Początek starcia był dla naszej reprezentacji udany. Jednak czym dalej w las tym było gorzej. Polacy ulegli reprezentantom kraju Kwitnącej Wiśni 33:45. W walce o brąz starli się z Francuzami, którzy byli lepsi i pokonali naszych zawodników 45:37. Przez to to oni otrzymali brązowe medale, a polscy floreciści zajęli świetne czwarte miejsce.