Mistrzostwa Swiata w łyżwiarstwie szybkim

Drugiego dnia Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim były rozdawane medale drużynowe oraz na dystansie 500 metrów.

Polscy panczeniści kolejny dzień kończą bez medalu. Dziś rozgrywane były biegi drużynowe, a także sprinterskie na 500 metrów.

Do rywalizacji drużynowej panie przystąpiły w składzie: Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Olga Kaczmarek. Polki zajęły szóstą pozycję. Na tej samej lokacie zawody ukończyli panowie w zestawieniu Marcin Bachanek, Artur Janicki oraz Szymon Pałka. Straty kobiet jak i mężczyzn do pozycji medalowych były duże.

Na dystansie sprinterskim wystąpili: Damian Żurek, Piotr Michalski oraz Marek Kania. Wydawało się, że któryś z nich może chcieć powetować sobie wczorajsze czwarte miejsce w drużynowym sprincie. Tak się jednak nie stało. Najbliżej medalu był Żurek plasując się na ósmej lokacie z czasem 34,87 s. Do pozycji medalowej zabrakło mu 0,39 s. Dalej, na jedenastym miejscu był Michalski, a na czternastym Kania. U pań wystartowały tylko dwie polskie łyżwiarki: Iga Wojtasik i Martyna Baran. Polki jednak zakończyły zmagania na odległych lokatach zamykając stawkę. Wojtasik zajęła trzecie miejsce od końca, a Baran była ostatnia.