Tenis

W pierwszej meczu kwalifikacyjnym do Indian Wells polska tenisistka zagrała z młodziutką Amerykanką Robin Montgomery (WTA 187). Magdalena Fręch pokonała ją w dwóch setach.

W pierwszym secie obie tenisistki nie potrafiły wygrać przy swoim serwisie, więc mieliśmy koncert wzajemnych przełamań. Montgomery odskoczyła na chwilę Fręch doprowadzając do wyniku 5:3. Polka jednak zachowała zimną krew i odwróciła wynik na 6:5 dla siebie. Mimo tego partia nie zakończyła się bez tie-breaka. W nim górą była już polska tenisistka wygrywając 7-4.

Drugi set był lepszy w wykonaniu Fręch, która aż trzy razy przełamywała swoją przeciwniczkę. Dzięki temu to ona prowadziła spotkanie. Montgomery udało się tylko raz odebrać podanie polskiej tenisistce, ale to nie zrobiło większego wrażenia na Fręch. Co prawda do zamknięcia spotkania potrzebowała aż ósmiu meczboli, ale i tak zwyciężyła 6:3 i w całym meczu 2:0.

W finale kwalifikacji do Indian Wells Polka zmierzy się z Amerykanką Ashley Krueger (WTA 154).