Polscy piłkarze ręczni przegrali w Gdańsku z Francją 28-38 w trzecim pojedynku grupy 8 Kwalifikacji EHF Euro 2024. Różnicy klasy na korzyść Trójkolorowych uwidoczniła się w pierwszej części, w której Polacy zostali rozbici jedenastoma bramkami. Po zmianie stron Biało-Czerwoni zniwelowali w pewnym momencie straty do 6 bramek, lecz Francuzi kontrolowali grę wygrywając  ze sporym zapasem.

Przed tym spotkaniem obie drużyny rozegrały w kwalifikacjach dwa mecze i na swoim koncie miały komplet zwycięstw.
 Już od początku spotkania to trójkolorowi zaczęli dyktować warunki gry, szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i sukcesywnie zaczęli je powiększać. W nasze szeregi wkradł się duży brak skuteczności, a do tego często popełnialiśmy błędy, które rywale zamieniali na punkty. W pierwszej połowie zawodziły też strzały z rzutu karnego. Francuzi dominowali nad nami w niemal każdym aspekcie, a my oglądaliśmy całkowitą bezradność biało-czerwonych. Na przerwę zeszliśmy z aż jedenastopunktową stratą (11-22). Trudno było znaleźć cokolwiek pozytywnego ze strony polskich zawodników.
W drugiej odsłonie spotkania przez długi czas widzieliśmy jednak lepsze oblicze naszej reprezentacji. Polacy rozpoczęli ją od zdobycia dwóch punktów. W kolejnych minutach także obserwowaliśmy znaczną poprawę w grze biało-czerwonych. Nasza reprezentacja zaczęła popisywać się zdecydowanie lepszą skutecznością, a świetnie między słupkami spisywał się Marcel Jastrzębski. Ponadto podopieczni Bartosza Jareckiego dużo lepiej wyglądali w kontaktowej walce z Francuzami. Taki obrót spraw spowodował, że zbliżyliśmy się do trójkolorowych na dystans sześciu punktów. W ostatnich dziesięciu minutach gra Polaków zaczęła już jednak niestety przypominać tą z pierwszej połowy. Brak skuteczności, wiele błędów i w efekcie rywale znów odskoczyli na jedenaście punktów przewagi. Ostatecznie bezsprzecznie lepsza dziś reprezentacja Francji zakończyła mecz zwycięstwem 38:28. Warto dodać, że po zwolnieniu Patryka Rombla, w roli selekcjonera zadebiutował dziś dotychczasowy asystent Polaków, Bartosz Jarecki.

Polska – Francja 28-38 (11-22)

Skład reprezentacji Polski: Kornecki, Jastrzębski, Przytuła, Jędraszczyk, Komarzewski, Walczak, Bis, Sićko, Ossowski, Widomski, Czuwara, Syprzak, Moryto, M. Gębala, Działakiewicz, Czapliński.