Tenis

Magdalena Fręch musi pogodzić się z faktem, że nie zagra w turnieju WTA 1000 Indian Wells. Polka w meczu kwalifikacyjnym przegrała 0:2 z 18-letnią Amerykanką Ashlyn Krueger (WTA 154).

Już pierwszy set w wykonaniu Fręch nie wyglądał dobrze. Polka miała ogromne problemy przy własnym serwisie, przez co była notorycznie przełamywana przez Krueger. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało już 4:0 dla Amerykanki. Wtedy Magda zdołała ją przełamać, ale przy swoim podaniu znów była bezradna. Chwilę później kolejny raz złamała przeciwniczkę. Nic z tego jednak nie wyniknęło, bo Krueger odpłaciła się tym samym i zamknęła partię zwyciężając 6:2.

W drugim secie było jeszcze gorzej. Tym razem Fręch nie dość, że nie wygrywała gemów przy własnym podaniu to dodatkowo nie potrafiła przełamać ani razu swojej rywalki. Krueger wygrywała więc gem za gemem, a polska tenisistka musiała uznać jej wyższość nie notując na swoim koncie nawet jednego zwycięskiego gema. Polka przegrała aż 0:6 i w całym spotkaniu 0:2

To oznacza, że Magdaleny Fręch nie zobaczymy w Indian Wells. Warto podkreślić, że polska tenisistka notuje koszmarną serię w kwalifikacjach do turniejów głównych. W 2023 r. próbowała już siedmiokrotnie znaleźć się w głównej drabince i ani razu jej się to nie udało. Magda, czas przerwać tę złą passę!