Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zanotowała ważną wygraną w Zielonej Górze z Zastalem w starciu 22. kolejki Energa Basket Ligi. Bydgoszczanie zawdzięczają wygraną dobrej skuteczności i dziurawej zielonogórskiej defensywie w parzystych kwartach spotkania, w której rzucili rywalom po 31 punktów.

Na początku spotkania dzięki trafieniom Alena Hadzibegovicia i Aleksandara Zecevicia zielonogórzanie uciekli na pięć punktów. W ekipie gości szybko straty odrabiali Myke Henry i Ben Simons, a sytuacja była bardzo wyrównana. Później jednak to gospodarze cały czas utrzymywali przewagę – ostatecznie dzięki zagraniom Sebastiana Kowalczyka i Jana Wójcika po 10 minutach było 28:20. W drugiej kwarcie Enea Abramczyk Astoria szybko zanotowała serię 10:0 i głównie dzięki Nathanowi Cayo i Igorowi Wadowskiemu wychodziła na prowadzenie. Jeszcze w tej części meczu starał się to zmieniać Zecević. Efektowny wsad Szymona Wójcika sprawił, że pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 53:51.

Kolejne rzuty Aleksandara Zecevicia i Alena Hadzibegovicia sprawiały,, że w trzeciej kwarcie gospodarze uciekali na pięć punktów. Do remisu błyskawicznie doprowadzili jednak Myke Henry wraz z Pauliusem Petrileviciusem. Ekipa trenera Thanasisa Skourtopoulosa ciągle była blisko, ale dzięki dobitce Szymona Wójcika po 30 minutach było 77:74. W następnej części spotkania rzut Aleksandra Lewandowskiego dawał przewagę przyjezdnym. Mecz ciągle był jednak bardzo wyrównany, a sytuacja zmieniała się właściwie co rzut. W końcówce inicjatywę całkowicie przejęli zawodnicy z Bydgoszczy. Kluczowe akcje należały do Myke’a Henry’ego i Pauliusa Petrileviciusa, a Enea Abramczyk Astoria zwyciężyła ostatecznie 105:98.

Zastal Zielona Góra – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 98: 105 (28:20, 25:31, 24:23, 21:31)

Zastal: Hadzibegović 18, Zecević 18, Żołnierewicz 16, Alford 13 (3×3), Kutlesić 3 oraz S. Wójcik 14 (1×3), Kowalczyk 9 (2×3), J Wójcik 4, Brewton 2, Pluta 1.

Astoria: Smith 25 (3×3), Petrilevicius 24 (11/11 z gry), Henry 15 (1×3), Simons 11 (1×3) Szymkiewicz 9 oraz Cayo 9 (1×3), Wadowski 6, Lewandowski 6, Stupiński 0, Frąckiewicz 0.

Źródło: Energa Basket Liga