W pierwszym meczu play off Energa Basket Ligi Kobiet mistrzynie Polski we własnej hali bez większych problemów pokonały SKK Polonię.

Polkowiczanki od początku spotkania narzuciły swoją grę. Rozpoczęły od prowadzenia 6:0 i 9:2. Pod koszami polonistki miały problem by powstrzymać aktywną Weronikę Telengę. Na obwodzie rządziła Weronika Gajda wspierana przez Zalę Froskoviec. W grze polonistek seriami powtarzały się straty (22 w meczu), a także niecelne rzuty (14 celnych na 52 oddane, czyli niespełna 27%). Czasami szarpiąca na boisku Klaudia Sosnowska i sporadycznie trafiające Radić (10 pkt najwięcej w SKK) to nie było nawet tło dla „Pomarańczowych”. O ile po połowie przewaga gospodyń wynosiła „tylko” czternaście oczek to niemalże nokaut odbył się w trzeciej odsłonie. W niej już mistrzynie Polski nie pozostawiły komukolwiek złudzeń o wyniku końcowym spotkania. O ile pierwsze punkty w drugiej połowie szybko zdobyła Andreona Keys to miejscowe odpowiedziały serią 13:0. To dawało już dwudziestopięcio punktowe prowadzenie podopiecznym Korola Kowalewskiego. Kilka skuteczniejszych zagrań Jessici Jackson z SKK nie miało kompletnie wpływu na wynik. Polkowiczanki odpowiadały punktami Banaszak, Friskoviec i Telengi. Po trzech kwartach przewaga obrończyń tytułu zbliżała się do trzydziestu oczek. Czwarta kwarta to formalność. Polkowiczanki podeszły do niej z minimalnym nakładem sił by nie ryzykować urazów przed jutrzejszym drugim meczem w serii play off do trzech wygranych.

Wspominana Andelina Radić zdobyła najwięcej dla Polonii, czyli 10 punktów. Siedem oczek i dziesięć zbiórek dołożyła Klaudia Sosnowska. Dla „Pomarańczowych” 13 punktów i po 5 asyst i przechwytów dołożyła Weronika Gajda. Weronika Telenga zaliczyła 12 pkt i 16 zbiórek.

BC POLKOWICE – SKK POLONIA WARSZAWA  73:47  (19:10, 19:14, 27:13, 8:10)