Trzy sety wystarczyły zespołowi GKS Katowice do pokonania przedostatniego zespołu tabeli PlusLigi: Cerradu Czarnych Radom. Mimo problemów w trzeciej partii odnieśli zasłużone 3 zwycięstwo z rzędu.

Początek spotkania był wyrównany do stanu 7:7. Wtedy, głównie dzięki znakomitej zagrywce Jakuba Szymańskiego, GKS wyszedł na prowadzenie 11:7. Przewagę tę zawodnicy 12 zespołu w tabeli utrzymywali na poziomie 3-4 punktów. Siatkarze z Radomia popełniali dużo błędów własnych, natomiast drużyna z Katowic popisywała się dobrą grą w obronie. Na wyróżnienie zasługiwała postawa libero – Bartosza Mariańskiego. Wyprowadzane kontry przez GKS Katowice spowodowały, że prowadzenie zwiększyło się do rezultatu 21:13. W końcówce zawodnikom gości wystarczyło nie popełniać większych błędów. Pierwszego seta udanym atakiem zakończył Gonzalo Quiroga.

Drugą partię GKS Katowice rozpoczął od prowadzenia 4:1, ale Cerrad Radom początkowo nie pozwalał na zbudowanie większej przewagi. Jednak po dobrym bloku Katowiczan, a następnie punkcie z zagrywki w wykonaniu Domagały goście uzyskali prowadzenie 12:8. Dobra gra pozwoliła im na podwyższenie rezultatu (17:10). Tę różnicę udało się siatkarzom Cerradu zmniejszyć nawet do 3 oczek (16:19). W grę GKS-u wkradło się rozluźnienie, ale udało im się utrzymać przewagę do końca seta, wykorzystując już pierwszą piłkę setową i kończąc partię wynikiem 25:19.

Trzeci i jak się okazało ostatni set zaczął się podobnie jak poprzednie. Zespołowi gości udało się ponownie uzyskać przewagę kilku punktów (10:6), natomiast nie udało im się jej utrzymać. W środkowej części partii Radom doprowadził do wyrównania. Gospodarze zaczęli grać jak równy z równym, wykorzystując błędy GKS-u. Po udanym ataku Schulza wynik meczu wynosił 20:20, a kolejny punkt również należał do Radomian. W końcówce siatkarze GKS Katowice musieli gonić wynik, a nawet bronić piłek setowych. I tak zrobili! Mecz zakończył się dobrym atakiem Quirogi.

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 0:3 (16:25, 19:25, 25:27)

MVP: Jakub Szymański

Cerrad Czarni Radom: Schulz, Nowak, Lemański, Rusin, Firszt, Tammemaa, Masłowski oraz West, Łukasik, Gąsior

GKS Katowice: Szymański, Kania, Adamczyk, Quiroga, Seganov, Domagała, Mariański oraz Mielczarek, Nowosielski