Magda Linette
fot: sportskeeda.com

W pierwszej rundzie turnieju deblowego Indian Wells Magda Linette wraz z Amerykanką Caty McNally pokonała Alicje Rosolską występującą w duecie z Rumunką Monicą Nicolescu.

Już w pierwszej rundzie debla polskie tenisistki spotkały się po przeciwnej stronie kortu. Górą z tego meczu wyszła Magda Linette & Caty McNally.

Pierwszy set był wyrównany. Doszło w nim zaledwie do jednego przełamania przy wyniku 2:1 dla Linette i McNally. To jednak wystarczyło do wygrania pierwszego seta, po dziewięciu rozegranych gemach. Rosolska wraz z Rumunką nie potrafiły odpowiedzieć na przełamanie. Mimo zwycięstw w kolejnych gemach przy swoim podaniu nie odwróciły losów tego seta przegrywając go 3:6.

W drugiej partii Polka i Rumunka nie miały już w ogóle za wiele do powiedzenia. Rosolska bardzo szybko nie utrzymała serwisu w inaugurującym gemie przez co Linette i McNally miały łatwy start. Tenisistki szybko to wykorzystywały dwukrotnie przełamując przeciwniczki. Raz miało to miejsce na początku seta, a drugi raz w samej końcówce meczu. Tym samym Magda Linette i Caty McNally wygrały 6:2 i w całym meczu 2:0.

Teraz na Linette będzie czekało spotkanie singlowe z Brytyjką Emmą Raducanu. W niedzielę natomiast duet polsko-amerykański zagra z rozstawionymi z czwórką Desirae Krawczyk i Demi Schuurs.

I. runda turnieju deblowego WTA 1000 Indian Wells

Magda Linette / Caty McNally – Alicja Rosolska / Monica Nicolescu 2:0 (6:3, 6:2).