Łukasz Gutkowski i Ewa Pydyszewska

W Kairze dziś zakończył się Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym. Polski mikst zajął szóste miejsce.

Polskę reprezentowali Ewa Pydyszewska wraz z Łukaszem Gutkowskim. W szermierce łącznie wygrali dwadzieścia walk, co dawało dopiero dziewiąte miejsce. W jeździe konnej parkur poszedł im wyśmienicie. Pydyszewska i Gutkowski dostali maksymalną liczbę punktów za bezbłędny przejazd. Na basenie nasi pięcioboiści wywalczyli ósmy czas – 2:07,38. Do ostatniej konkurencji laser run polska sztafeta mieszana przystąpiła na szóstej pozycji. Strata do podium była jednak spora. Pydyszewska i Gutkowski nie poddali się i zanotowali całkiem udane strzelanie i bieg. To pozwoliło im utrzymać szóstą lokatę, ale nie przesunęło ich wyżej w klasyfikacji generalnej.