Wspinaczka sportowa
Foto: world-today-news.com

Niesamowity wynik na Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej odbywających się w Lublinie wywalczyła Aleksandra Mirosław. Polka uzyskała wynik lepszy od aktualnego własnego rekordu świata w tej konkurencji. 

Ta dziewczyna jest niesamowita i nie potrafi się zatrzymać, nawet na samym początku sezonu. Mirosław oczywiście zdobyła bez najmniejszych problemów tytuł mistrzyni Polski. To z jakim wynikiem to zrobiła wywiera olbrzymie emocje. 6,39 s. tyle wystarczyło Aleksandrze Mirosław, żeby dotrzeć na samą górę ścianki. To wynik zdecydowanie lepszy od jej dotychczasowego rekordu świata, który wynosi 6,53 s (ustanowiony w 2022 r. podczas PŚ w Salt Lake City).

Co więcej Polka świetny wynik wykręciła już w eliminacjach Mistrzostw Polski (6,50 s). Mimo tego ani wynik z samych zawodów ani z kwalifikacji nie może zostać zapisany jako nowy, oficjalny rekord świata. Mistrzostwa Polski nie są rozgrywane pod logiem światowej federacji wspinaczki. Przepaść wynikowa nad Mirosław, a pozostałymi Polkami są ogromne. Wicemistrzyni Polski Natalia Kałucka pokonała ściankę z czasem 7,06 s, a jej siostra Aleksandra (6,99 s) podczas wyścigu o brąz pokonała Patrycję Chudzik (8,09 s).

U mężczyzn mistrzem Polski został Marcin Dzieński z rezultatem 5,73 s. w finale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!