Stadion Śląski
Źródło: Wikipedia

Podczas lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim w ciągu pięciu dni zostanie rozegranych aż trzydzieści siedem konkurencji dla trzech dywizji. Dwa lata do tyłu reprezentacja Polski wywalczyła w Chorzowie złoto na tej imprezie!

W rywalizacji weźmie udział czterdzieści siedem reprezentacji, które będą podzielone na trzy dywizje. Polska została przydzielona do najwyższej z nich – pierwszej. Zmagania będą trwać w trzydziestu siedmiu konkurencjach. Polscy lekkoatleci i lekkoatletki wystartują 23. czerwca, a zakończą bój 25. czerwca. To właśnie w tych dniach mają rywalizować kraje z pierwszej dywizji. Warto dodać, że DME będą rozgrywane w ramach Igrzysk Europejskich 2023 organizowanych w naszym kraju (Kraków).

Już teraz wszyscy liczą, że polscy reprezentanci w czerwcu 2023 obronią tytuł wywalczony w 2021 r. w Chorzowie. Wtedy to na płycie stadionu zmagało się siedem reprezentacji z najwyższej dywizji. Tym razem na Stadion Śląski zjedzie o czterdzieści więcej.

Stadion Śląski poza Drużynowymi Mistrzostwa Europy gości także memoriał Kamili Skolimowskiej, który od niedawna włączony został w Diamentową Ligę. Poza tym to też na Śląskim organizowane były nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. Historia lekkoatletyczna tego stadionu jest więc bogata, a przyszłość może być dla niego jeszcze lepsza. W końcu nie od dziś nazywany jest on Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym reprezentacji Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!