Występujący od tego sezonu w drużynie AC Milanu 17-letni Dariusz Stalmach strzelił swoją drugą bramkę dla tego zespołu i jednocześnie debiutancką w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Młodzieżowa Liga Mistrzów wkroczyła w fazę ćwierćfinałów. AC Milan pokonał 2:0 Atletico Madryt, a jedną z bramek zdobył Dariusz Stalmach. 17-latek wyprowadził włoski zespół na prowadzenie w 12. minucie. W 67. na 2:0 podwyższył Gabriele El Hilali. Tym samym AC Milan awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Borussią Dortmund lub Hajdukiem Split. Jest to pierwsza bramka Stalmacha w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Wychowanek Górnika Zabrze ma już na swoim koncie debiutanckie trafienie w Primaverze, które zaliczył przeciwko drużynie Ceseny. Stalmach coraz lepiej prezentuje się w Milanie, co pokazuje liczba minut Polaka w ostatnich spotkaniach.

W drugiej części drabinki pierwszym półfinalistą został Sporting, pokonując 1:0 Liverpool. Portugalski zespół zagra o finał z AZ Alkmaar lub Realem Madryt.