Przeciętnie spisujący się w Energa Basket Lidze koszykarze Anwilu Włocławek w wyśmienitym stylu rozprawili się w Stambule z Gaziantep Basketbol 91-75 w rewanżowym pojedynku ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Wobec zaledwie jednopunktowej porażce polskiej ekipy przed tygodniem we Włocławku, to właśnie Anwil zapewnił sobie przepustkę do półfinału rozgrywek !

Zespół z Włocławka w praktyce od początku meczu przejął inicjatywę i po 5. minutach dzięki uważnej grze w obronie prowadził 5 punktami (5:10) i niemalże z niewiele mniejszą przewagą dojechał do końca pierwszej kwarty (14:18). Początek kolejnej partii należał do Luke Patraska, a przewaga Anwilu urosła do 11 punktów (16:27). Następnie zespół ze Stambułu miał poważne problemy z zatrzymaniem Victora Sandersa i dwie minuty przed przerwą 17-punntowy (22:39) zapas polskiego zespołu wyglądał już optymistycznie. Finisz drugiej odsłony był nieco lepszy dla ekipy z Turcji, która nadrobiła kilka punktów straty i przegrywała do przerwy 10-punktami (33:43).

Od pierwszej syreny trzeciej kwarty znów włocławianie mieli więcej do powiedzenia, a do postawy Sandersa i Petraska doszła dobra dyspozycja Phila Greena i Anwil odskoczył na dodatkowe kilka punktów, kontrolując przebieg tej odsłony. Po trzeciej kwarcie ekipa znad Wisły miała 15 punktów zaliczki (51:66).

W ostatnią kwartę włocławianie weszli z dwoma trójkami Greena i Malika Williamsa, a turecki zespół stanął przed obliczem odrobienia już naprawdę sporych strat (51:72). Dyspozycja Anwilu w tym dniu pozwoliła na pełną kontrolę już nie nad meczem w Stambule, ale nad całą rywalizacją dwumeczu. Team z Włocławka pozwolił jedynie na zmniejszenie strat rywalom w 38. minucie do 13 punktów, ale Gaziantep nic więcej nie wskórał i ekipa środka EBL niespodziewanie, aczkolwiek zasłużenie sięgnęli po półfinał rozgrywek.

Gaziantep Basketbol – Anwil Włocławek 75:91 (14:18, 19:25, 18:23, 24:25)

Gaziantep: Codi Miller-McIntyre 29, Olivier Hanlan 20, Damyean Dotson 7, Leyton Hammonds 6, John Egbunu 4, Muhsin Yasar 4, Conner Frankamp 3, Koray Cekici 2, Leon Apaydin 0, Jackie Carmichael 0, Can Ogut 0.

Anwil: Victor Sanders 19, Phil Greene 18, Lee Moore 16, Luke Petrasek 15, Josip Sobin 12, Malik Williams 7, Kamil Łączyński 2, Dawid Słupiński 2, Michał Nowakowski 0, Marcin Woroniecki 0.