Iga Świątek

Iga Świątek pewnie zameldowała się w kolejnej rundzie Indian Wells, którą jest już 1/4 finału turnieju. Tym razem Polka pokonała Emmę Raducanu i „pomściła” drugą rakietę Polski – Magdę Linette, która odpadła z Brytyjką w 2 rundzie.

Iga rozpoczęła mecz z Raducanu od wyrównanej walki. Break pointy miała zarówno Polka, jak i Brytyjka, jednak w pierwszych gemach spotkania do przełamania nie doszło. W drugiej części seta, a dokładnie w 6 gemie Świątek przełamała Raducanu, wygrywając do zera. To zadecydowało o zwycięstwie w pierwszej partii, która zakończyła się wynikiem 6:3.

W drugim secie najważniejszy okazał się gem, którego po długiej walce (5 break pointów) wygrała Polka, wychodząc na prowadzenie 2:1 z przewagą przełamania. To złamało Emmę Raducanu. Wszystkie kolejne gemy wygrywała już tylko i wyłącznie Świątek!

Iga Świątek – Emma Raducanu 2:0 (6:3, 6:1)

W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą.