Kolarstwo torowe
2023 UEC Track Elite European Championships - Grenchen (Suisse) Day 5 - 12/02/2023 - - photo Tommaso Pelagalli/SprintCyclingAgency©2023

Trwa kolarski Puchar Narodów w Kairze. We wtorek i w środę na torze wystąpili już pierwsi reprezentanci Polski. Ich wyniki nie były jednak powalające. 

Kwalifikacje w wyścigu drużynowym kobiet i mężczyzn zakończyły się bez powodzenia dla polskiej reprezentacji. U pań Wiktoria Pikulik, Olga Wankiewicz, Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz uplasowały się na dziesiątym miejscu (4:36,208). U panów natomiast Filip Prokopyszyn, Patryk Rajkowski, Konrad Waliniak oraz Adam Woźniak zakończyli rywalizację na trzynastej pozycji (4:14,691).

Zdecydowanie lepiej poszło polskiej reprezentacji kolarskiej w sprintach drużynowych. Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak wywalczyły sobie szóste miejsce w eliminacjach. To pozwoliło im wystąpić w pierwszej rundzie, w której niestety musiały uznać wyższość Niemek o ponad sekundę. Przepustkę otrzymali także polscy kolarze. Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk oraz Rafał Sarnecki z ósmym czasem dostali się do strefy pucharowej. Na ich nieszczęście trafili od razu na bardzo trudną ekipę – Holandii, która nie pozwoliła im nawet pomarzyć o awansie do kolejnej fazy. Ostatecznie Polki zostały sklasyfikowane na siódmej lokacie, a Polacy na szóstej.

W indywidualnych zmaganiach wyścigu eliminacyjnego postawiliśmy na Filipa Prokopyszyna i Patrycję Lorkowską. Lepiej poszło Lorkowskiej, która zajęła jedenastą pozycję. Prokopyszyn musiał zaakceptować odległe dwudzieste drugie miejsce.

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet:

1. Francja

2. Nowa Zelandia

3. Niemcy


10. Polska

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn:

1. Dania

2. Francja

3. Niemcy


13. Polska

Sprint drużynowy kobiet:

1. Chiny

2. Niemcy

3. Francja


7. Polska

Sprint drużynowy mężczyzn:

1. Holandia

2. Francja

3. Japonia


6. Polska

Wyścig eliminacyjny kobiet:

1. Jennifer Valente

2. Victoire Berteau

3. Sophie Lewis


11. Patrycja Lorkowska

Wyścig eliminacyjny mężczyzn:

1. William Tidball

2. Yoeri Havik

3. Michele Scartezzini


22. Filip Prokopyszyn

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!