Polski pomocnik co prawda nie strzelił bramki w barwach Feyenoordu, ale wyszedł w podstawowym składzie i zanotował kluczowe podanie przy jednym z siedmiu goli.

W meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Europy na stadionie w Rotterdamie Szachtar Donieck zmierzył się z Feyenoordem Rotterdam. W pierwszym spotkaniu ukraiński klub zremisował z holenderskim 1:1.

W rewanżu, zespół z Szymańskim w podstawowej jedenastce rozbił Szachtar aż 7:1. Co więcej przy drugim golu asystował właśnie polski pomocnik. Dzięki pressingowi Feyenoordu w 24. minucie spotkania piłka wpadła pod nogi Szymańskiego, który długo się nie zastanawiał i zagrał do dobrze ustawionego Orkana Kokcu. Ten dopełnił formalności pokonując w bramce Anatolija Trubina. Polski pomocnik przebywał na boisku do 53. minuty. Zmienił go Ezequiel Bullaude. Mecz zakończył się wynikiem 7:1 i awansem do 1/4 finału LE Feyenoordu Rotterdam.

Mecz rewanżowy 1/8 finału Ligi Europy:

Feyenoord Rotterdam – Szachtar Donieck 1:7 (0:3)

9′ 1:0 Santiago Tomas Gimenez

24′ 2:0 Orkun Kokcu (asysta Sebastiana Szymańskiego)

38′ 3:0 Orkun Kokcu (rzut karny)

49′ 4:0 Oussama Idrissi

60′ 5:0 Oussama Idrissi

64′ 6:0 Alireza Jahanbakhsh

67′ 7:0 Danilo

87′ 7:1 Kevin Kelsy