Liga Konferencji Europy kibice
Foto: lechpoznan.pl

Awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy przez ,,Kolejorza” kojarzony jest głównie z olbrzymimi pieniędzmi jaki klub ten otrzyma za to osiągnięcie. Na boczny plan schodzi jednak coś znacznie ważniejszego – awans w rankingach FIFA.

Historyczne wyniki Lecha Poznań w Lidze Konferencji Europy automatycznie rzutują na awans w zestawieniu FIFA. Na ten moment Lechici zdobyli dwanaście oczek do klasyfikacji klubowej, co daje im współczynnik 17,000. Na to składają się też punkty wywalczone w poprzednich sezonach. W przypadku Lecha są to dwa oczka za sezon 2018/2019 oraz trzy za 2020/2021.

Aktualni Mistrzowie Polski zajmowali dopiero 208. miejsce w rankingu klubowym FIFA. Teraz ich pozycja się diametralnie zmieniła wędrując w górę, na 91. lokatę.

Świetne rezultaty Lecha, ale także innych klubów powodują, że pozycja całej polskiej piłki w klubowym rankingu UEFA polepszyła się. Na ten moment wliczając ostatnie pięć sezonów Polska ma współczynnik 20,250, który daje dwudziestą szóstą pozycję. Z dużym prawdopodobieństwem można zakładać, że to miejsce uda się jeszcze poprawić. Do tego potrzebne są korzystne wyniki ,,Kolejorza” w dalszych fazach Ligi Konferencji Europy.

Poprzedni artykułSkoki narciarskie: Dawid Kubacki przeszedł do historii! Przeskoczył w klasyfikacji historycznej Małysza!
Następny artykułIndian Wells: Świątek melduje się w półfinale!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!