Tenis

Zapewnienie poprawy warunków na kortach tenisowych w Warszawie jest kluczowe w sprawie przyjazdu do Polski Igi Świątek na turniej WTA w lipcu. Polka po ubiegłorocznych spotkaniach na kortach Legii Warszawa była pełna wątpliwości czy wystąpi w kolejnym roku na tej imprezie. 

Wiadomo już, że w najbliższych tygodniach dojdzie do wymiany nawierzchni na warszawskich kortach z mączki na tę betonową, na czym bardzo zależało Idze Świątek. W tamtym roku polska tenisistka odpadła w ćwierćfinale z Francuzką Caroline Garcią. Nie była zadowolona ze stanu kortu centralnego, na którym przyszło jej grać (nierówności, dziury). Do tego turniej był rozgrywany pomiędzy sezonem na trawie, a nawierzchnią twardą.

Teraz na kortach Legii ma być położona nawierzchnia o najlepszej jakości, która jest stosowana przy najbardziej prestiżowych tenisowych turniejach. Możliwe, że ten fakt skusi Świątek do przyjazdu do Polski. To byłaby niewątpliwie szansa otworzenia drugiej części sezonu na kortach twardych we własnym kraju przed polską publicznością.

Proces wymiany nawierzchni rozpocznie się 20. marca i potrwa aż do początku lipca. Aktualnie w kalendarzu turniejów WTA ten warszawski widnieje pod nawierzchnią ceglaną. Wiadomo już też, że odbędzie się w dniach 24-31. lipca. Na ten moment nie jest znana obsada zawodów. Pierwsze nazwiska będą ujawniane na około miesiąc przed rozpoczęciem turnieju.

Poprzedni artykułOficjalnie: Szymon Jakubiszak zostaje w Indykpolu AZS-sie Olsztyn na kolejny sezon!
Następny artykułRaw Air: Andrzej Stękała zastąpi Jakuba Wolnego w Vikersund!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!