Nowy zawodnik w drużynie Nafciarzy! SPR Wisła Płock zakontraktowała legendę chorwackiej reprezentacji oraz topowych m.in. węgierskich klubów. Od rozgrywek 2023/2024 bramkę ORLEN Wisły Płock zasili Mirko Alilović, który do końca obecnego sezonu będzie zawodnikiem Mistrza Węgier – Pick Szeged. 37-letni goalkeeper miał już okazję współpracować z trenerem Xavim Sabate, podczas gry w Telekom Veszprem. Mirko podpisał z naszym klubem roczną umowę z możliwością przedłużenia o rozgrywki 2024/2025.

 

„Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do ORLEN Wisły Płock i – po 12 latach na Węgrzech – będę mógł nauczyć się nowego języka oraz kultury, ale przede wszystkim cieszę się, że spotkam starych kolegów z drużyny i przyjaciół. Oczywiście, cieszę się również, że mogę być częścią projektu „Wisła”, który z roku na rok się rozrasta i mam nadzieję, że razem dokonamy wielkich rzeczy!” – powiedział Mirko Alilović o transferze do Nafciarzy.

 

Mirko Alilović to zawodnik, którego fanom piłki ręcznej nie trzeba przedstawiać. Urodził się w Ljubuški w Jugosławii (obecna Bośnia i Hercegowina), gdzie rozpoczął karierę w klubie RK Izviđač, zaś w 2005 roku dołączył do hiszpańskiego Ademaru León, w którym grał do końca sezonu 2009/2010. Kolejnym zespołem Alilovicia był HC Celje Pivovarna Lasko, natomiast od rozgrywek 2011/2012 przeniósł się na Węgry i początkowo bronił barw Telekom Veszprem, a następnie – po siedmiu latach – zmienił drużynę na Pick Szeged (od 2018/2019), w którym gra do dziś. Łącznie świętował Mistrzostwo i Puchar Węgier po osiem razy, a jeśli chodzi o rozgrywki europejskie – z Telekom Veszprem w 2014 roku znalazł się w półfinale Ligi Mistrzów, zaś w 2015 oraz 2016 roku był finalistą tych zmagań. Dwukrotnie z Veszprem sięgnął też po zwycięstwo w Lidze SEHA w sezonach 2014/15 i 2015/16.

 

źródło: Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!