Piotrcovia Piotrków Trybunalski wygrała z Eurobudem JKS Jarosław mecz otwierający 20. serię kobiecej PGNiG Superligi w grupie mistrzowskiej. Dzięki wygranej, jej przewaga nad sąsiadem w tabeli z Jarosławia wzrosła do 6-ciu punktów.

Mimo wciąż ogromnych ubytków w ekipie gości (kontuzje Matuszczyk oraz Trawczyńskiej) w pierwszej połowie spotkania trwała walka cios za cios przy dużej skuteczności z obu stron. Lepiej w ofensywie poradziły sobie właśnie jarosławianki i to one schodziły na przerwę prowadząc dwoma trafieniami.

Po zmianie stron piotrkowianki zacieśniły szyki obronne, błyskawicznie odrabiając straty i wychodząc na nikłe prowadzenie. Wywiązała się walka o przejęcie inicjatywy w tym meczu, aczkolwiek widoczne problemy Eurobudu JKS z przedarciem się przez defensywę miejscowych nie pozostały bez echa. Poziom gry gospodyń pozwolił im na odskoczenie na 4 bramki (23:19). Jarosławianki próbowały gonić zbliżając się na dwa trafienia. Jednak ze skrzydła trafiła Królikowska, wciąż wysoką dyspozycją rzutową zachwycała Jureńczyk, natomiast wśród gości z linii 7. metra nie poprawiła konta Bancilon i piotrkowianki ponownie miały 3 bramki zapasu (26: 23). Przyjezdne znów urządziły pościg, a znakomita obrona w pewnej sytuacji rzutowej piotrkowianek przez Kukharczyk oraz obrona rzutu karnego dały nadzieję zespołowi z Jarosławia nawet na wygranie meczu, gdyż w 57. minucie Piotrkovia roztrwoniła niemal całą przewagę. W kluczowej akcji jarosławianki zgubiły jednak piłkę, zaś miejscowe dokończyły dzieła wygrywając 28:25.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Eurobud JKS Jarosław 28:25 (14:16)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 2, Radushko 2, Oreszczuk 3, Polaskova 5, Królikowska 3, Grobelna, Świerczek 2, Waga 1, Szczepanek, Trbović, Sobecka, Jureńczyk 10. Trener Krzysztof Przybylski.

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 3, Gadzina 4, Dorsz 3, Volovnyk 3, Gliwińska 2, Nestsiaruk 2, Mokrzka 3, A. Zimny 2, Strózik, Smolinh 1, Kozimur 2. Trener Michał Kubisztal.