foto. Beach Volleyball World

Nad ranem polskiego czasu Biało-Czerwoni rozegrali swoje drugie spotkanie grupowe podczas rozgrywanego w meksykańskim La Paz Challengera w siatkówce plażowej. Nasz duet pokonał bez straty seta Kanadyjczyków i awansował do 1/8 finału.

Rywalami Polaków w drugim meczu fazy grupowej był kanadyjski duet Sam Schachter/Daniel Dearing. Na początku pierwszy set nie układał się po myśli naszych reprezentantów, którzy musieli odrabiać straty aż do stanu 9:9. Od tego momentu Biało-Czerwoni zaczęli dominować, utrzymując spokojną przewagę kilku punktów nad Kanadyjczykami, co ostatecznie pozwoliło na wygranie tej partii 21:18.

Drugi set wyglądał już nieco inaczej. Żadna z drużyn bowiem nie potrafiła „odskoczyć” rywalom na większe prowadzenie przez dość długi czas. Dopiero przy stanie 7:7 lekką przewagę zaczęli uzyskiwać nasi przeciwnicy. Na szczęście końcówka należała do Biało-Czerwonych, którzy po grze na przewagi zwyciężyli 26:24 i całe spotkanie 2:0.

• Sam Schachter/Daniel Dearing – Piotr Kantor/Maciej Rudol 0:2 (18:21, 24:26)

Spotkanie 1/8 finału Polacy rozegrają już o północy. Ich rywalami będą Amerykanie Trevor Crabb i Theodore Brunner.