Najważniejszy pojedynek 23. serii Energa Basket Ligi rozegrany został w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie BM Stal uległa mocno osłabionemu Treflowi Sopot. Spotkanie było bardzo wyrównane i chyliło się w różne strony, jednak brzemienna dla ostrowian okazała się ostatnia kwarta, w której stracili jedenaście punktów z rzędu.

Bardzo dobry początek w wykonaniu Jarosława Zyskowskiego pozwalał przyjezdnym na pięć punktów przewagi. Później do remisu doprowadzali jednak Aigars Skele oraz Jakub Garbacz. Łotysz po chwili dawał ostrowianom prowadzenie. Spotkanie było zdecydowanie wyrównane, a ostatecznie dzięki zagraniu Rolandsa Freimanisa to Trefl po 10 minutach był lepszy – 19:20. W kolejnej części meczu sytuację ponownie starał się zmieniać Jakub Garbacz. To się udawało tylko na chwilę, bo rzuty z dystansu trafiali Fremianis oraz Pluta. Następnie podobnymi trafieniami popisywał się Michał Kolenda, a sopocianie utrzymywali się na prowadzeniu. Pierwsza połowa zakończyła się korzystnym dla nich wynikiem 43:47.

Obie drużyny w trzeciej kwarcie nie radziły sobie najlepiej w ofensywie, ale ostrowianie zdobywali minimalną przewagę dzięki trafieniom Aigarsa Skele i Jakuba Garbacza. Sytuacja później zmieniała się jednak właściwie co akcję, a żadna z ekip nie mogła zbudować większego prowadzenia. Ostatecznie po zagraniu Adonisa Thomasa po 30 minutach było 60:56. Kolejną część gry drużyna trenera Andrzeja Urbana rozpoczęła od serii 7:0 i po akcji Nemanji Djurisicia była lepsza o 11 punktów. Przyjezdni nie poddawali się! Dzięki serii… 11:0 i zagraniu 2+1 Rolandsa Freimanisa ponownie był remis! Łotysz po chwili dawał ekipie trenera Żana Tabaka przewagę! Końcówka była bardzo emocjonująca, ale kluczowe rzuty należały do Andrzeja Pluty. Ostatecznie Trefl zwyciężył 84:79.

BM Stal Ostrów – Trefl Sopot 79:84 (19:20, 24:27, 17:9, 19:28)

BM Stal: Aigars Skele 21, Jakub Garbacz 14, Adonis Thomas 13, Nemanja Djurisić 11, Damian Kulig 10, Mateusz Zębski 7, Ojars Silins 3, Aleksander Załucki 0.

Trefl: Michał Kolenda 22, Jarosław Zyskowski 18, Rolands Freimanis 17, Andrzej Pluta 12, Ivica Radić 8, Jan Malesa 3, Błażej Kulikowski 2, Wesley Gordon 2.