foto: Rafał Jakubowicz/BM Stal

Najważniejszy pojedynek 23. serii Energa Basket Ligi rozegrany został w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie BM Stal uległa mocno osłabionemu Treflowi Sopot. Spotkanie było bardzo wyrównane i chyliło się w różne strony, jednak brzemienna dla ostrowian okazała się ostatnia kwarta, w której stracili jedenaście punktów z rzędu. 

Bardzo dobry początek w wykonaniu Jarosława Zyskowskiego pozwalał przyjezdnym na pięć punktów przewagi. Później do remisu doprowadzali jednak Aigars Skele oraz Jakub Garbacz. Łotysz po chwili dawał ostrowianom prowadzenie. Spotkanie było zdecydowanie wyrównane, a ostatecznie dzięki zagraniu Rolandsa Freimanisa to Trefl po 10 minutach był lepszy – 19:20. W kolejnej części meczu sytuację ponownie starał się zmieniać Jakub Garbacz. To się udawało tylko na chwilę, bo rzuty z dystansu trafiali Fremianis oraz Pluta. Następnie podobnymi trafieniami popisywał się Michał Kolenda, a sopocianie utrzymywali się na prowadzeniu. Pierwsza połowa zakończyła się korzystnym dla nich wynikiem 43:47.

Obie drużyny w trzeciej kwarcie nie radziły sobie najlepiej w ofensywie, ale ostrowianie zdobywali minimalną przewagę dzięki trafieniom Aigarsa Skele i Jakuba Garbacza. Sytuacja później zmieniała się jednak właściwie co akcję, a żadna z ekip nie mogła zbudować większego prowadzenia. Ostatecznie po zagraniu Adonisa Thomasa po 30 minutach było 60:56. Kolejną część gry drużyna trenera Andrzeja Urbana rozpoczęła od serii 7:0 i po akcji Nemanji Djurisicia była lepsza o 11 punktów. Przyjezdni nie poddawali się! Dzięki serii… 11:0 i zagraniu 2+1 Rolandsa Freimanisa ponownie był remis! Łotysz po chwili dawał ekipie trenera Żana Tabaka przewagę! Końcówka była bardzo emocjonująca, ale kluczowe rzuty należały do Andrzeja Pluty. Ostatecznie Trefl zwyciężył 84:79.

BM Stal Ostrów – Trefl Sopot 79:84 (19:20, 24:27, 17:9, 19:28)

BM Stal: Aigars Skele 21, Jakub Garbacz 14, Adonis Thomas 13, Nemanja Djurisić 11, Damian Kulig 10, Mateusz Zębski 7, Ojars Silins 3, Aleksander Załucki 0.

Trefl: Michał Kolenda 22, Jarosław Zyskowski 18, Rolands Freimanis 17, Andrzej Pluta 12, Ivica Radić 8, Jan Malesa 3, Błażej Kulikowski 2, Wesley Gordon 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!