W trzecim mieczu serii pomiędzy BC Polkowice i SKK Polonią mistrzynie Polski gładko rozprawiły się z ekipą z stolicy.

Mistrz Polski po raz trzeci wysoko pokonał SKK Polonię Warszawa, zapewniając sobie jako pierwszy zespół awans do fazy półfinałowej. Osłabiona Polonia już po 10 minutach traciła do BC 14 punktów, by na dłuższą przerwę schodzić ze stratą 25 „oczek”. Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak nie trwało to długo. „Pomarańczowe” w ostatniej kwarcie, ponownie były lepsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Mecz z double-double zakończyła Erica Wheeler, która do 12 punktów dodała 13 asyst/

Polkowiczanki już w pierwszej kwarcie wybiły szanse na wygraną polonistkom. Warszawianki grały w ośmioosobowym składzie od początku były tłem dla mistrzyń Polski. Zresztą podobnie jak w poprzednich meczach. „Pomarańczowe” zaczęły od serii 5:0 i 10:2. Każda z zawodniczek ekipy gości w pierwszej kwarcie zdążyły zapunktować. SKK w dziesięć minut rzuciło … tylko sześć oczek. W drugiej kwarcie pojedyncze trafienia Sztąberskiej i Pawłowskiej dawały jedynie polonistkom to, że warszawianki jeszcze broniły się przed dwudziestopunktową różnicą. Ale wszystko do czasu. Szybka seria 12:0 dla polkowiczanek dawało im prowadzenie 18:44 w dziewiętnastej minucie.

Po zmianie stron SKK dalej odstawały od rywalek. Nikt już nie miał nadziei na inny wynik niż lanie dla warszawskiego zespołu.

Dla SKK najskuteczniejszą zawodniczką była Anna Pawłowska z 13 punktami i 5 zbiórkami. Dla BC Polkowice 19 oczek i 4 zbiórki zgromadziła Liliana Banaszczak.

SKK POLONIA WARSZAWA – BC POLKOWICE  48:86  (6:20, 15:26, 15:12, 12:28)