RC Orkan Sochaczew pewnie pokonał na wyjeździe 80:12 zamykającą tabelę Posnanię i zbliżył się do czołówki tabeli. Mecz w Poznaniu nie odbył się tydzień temu z powodu złego stanu boiska, jednak podopieczni Macieja Brażuka odrobili dziś zaległości i zbliżyli się do czołówki tabeli. Sporo działo się też w innych meczach 10. kolejki Ekstraligi rugby.

Granie w tej kolejce zaczęło się w Siedlcach, gdzie miejscowa Awenta Pogoń sprawiła dużą niespodziankę i pokonała 21:20 Ogniwo Sopot. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kozaka prowadziła po pierwszej połowie 15:5, ale po przerwie goście wzięli się za odrabianie strat. W końcówce meczu sześć punktów z rzutów karnych zdobył Mamuka Chanchibadze co przyczyniło się do końcowego triumfu Siedlczan. Goście wracali do Trójmiasta jedynie z defensywnym bonusem i stracili pozycję lidera tabeli na rzecz Budowlanych.

W Aleksandrowie Łódzkim miał miejsce debiut rozgrywek Ekstraligi po tym jak zespół Master Pharm Rugby Łódź przeniósł się właśnie do tego miasta. Drużynie Budo 2011 przyszło od razu mierzyć się w meczu na szczycie z Edach Budowlanymi Lublin, którzy znajdują się na 3. pozycji w tabeli. Gospodarze od pierwszych minut dyktowali warunki dzięki przyłożeniom Kamila Brzozowskiego i Oleksandra Szewczenki. Lublinian do walki próbował przywrócić Nkululeko Ndlovu, który po rzucie karnym wyrównał stan meczu na 22:22, ale jego drużynę nie było już stać na więcej, co wykorzystali miejscowi. Tym samym zespół z Aleksandrowa Łódzkiego wykorzystał potknięcie Ogniwa w Siedlcach i został samodzielnym liderem.

Coraz gorzej wygląda sytuacja w Skrze Warszawa, gdzie zawodnicy złożyli rezygnację z dalszego reprezentowania barw klubu po narastającym konflikcie z zarządem klubu. Drużyna nie stawiła się na mecz z Juvenią Kraków, przez co grozi jej już trzeci walkower w tym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że brązowych medalistów minionych rozgrywek czeka najprawdobniej relegacja z Ekstraligi.

Zgodnie z wcześniejszym postanowieniem, na początek czerwca zostały przełożone derby Trójmiasta pomiędzy Arką Gdynia, a Lechią Gdańsk.

Awenta Pogoń Siedlce – MKS Ogniwo Sopot 21:20 (15:5)  :

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Edach Budowlani Lublin 30:22 (19:9)