Fot: Facebook WKS Śląsk Wrocław Piłka Nożna Kobiet

Na obiekcie przy Kłokoczyckiej doszło do starcia Śląska Wrocław i beniaminka, HydroTruck Radom. Zespół beniaminka, niesiony remisem z mistrzyniami Polski, chciał sprawić kolejną niespodziankę. Z planów nic nie wyszło, a podopieczne Piotra Jagieły skutecznie wypunktowały rywalki.

Lepiej w mecz weszły miejscowe, które już w dziewiątej minucie objęły prowadzenie a na listę strzelczyń wpisała się Kamila Czudecka. Strzałów i dogodnych akcji było jak na lekarstwo i kibice nie zobaczyli więcej bramek w pierwszej części spotkania. Pani Angelika Gębka zaprosiła zawodniczki na przerwę.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęły podopieczne Piotra Jagieły. Najpierw w 46. minucie Katarzyna Białoszewska strzeliła na 2:0 a trzy minuty później wynik podwyższyła Natalia Sitarz. Na kolejne trafienie wrocławianek przyszło nam czekać do 80. minuty, kiedy to Kinga Klimczak mocnym strzałem zaskoczyła bramkarkę HydroTrucku. Dwie minuty później na listę strzelczyń wpisuje się Gabriela Lewicka i Śląsk skutecznie odebrał ochotę do gry zespołowi z Radomia. Na sześć minut przed końcem kolejną swoją bramkę w tym meczu zdobywa Białoszewska a na tablicy pojawił się wynik 6:0.