foto. Klaudia Golasz / KobiecyFutbol.pl

Przed starciem Pogoni z Czarnymi jedno było wiadome. Jeśli nie padnie remis, górą będą szczecinianki – w drużynie z Sosnowca znajdują się bowiem dwie rodowite mieszkanki stolicy Pomorza Zachodniego, Kornelia Grosicka i Anna Szymańska. Po zaciętym meczu zwycięskie schodziły z murawy Szczecinianki, które zwyciężyły 3:1.

Gospodynie przystępowały do spotkania zmotywowane zwycięstwem nad mistrzyniami jesieni – GKSem Katowice. Pierwsza połowa minęła pod znakiem walki, podopieczne Anny Szymańskiej nie zamierzały oddać bowiem szczeciniankom pola. Obie drużyny atakowały, częściej przy piłce były jednak gospodynie – i to one schodziły na przerwę z prowadzeniem, gdy w doliczonym czasie gry na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Michalczyk.

Czarne zaatakowały po przerwie i miały szansę na wyrównanie; w pewnym momencie w polu karnym gospodyń jedna z obrończyń zagrała piłkę ręką, ale mimo protestów sosnowiczanek gwizdek nie rozbrzmiał. W odpowiedzi po błędzie defensywy na 2:0 podwyższyła Roksana Ratajczyk. Kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobyła Nadja Stanović, ale w odpowiedzi Emilia Zdunek strzeliła gola na 3:1. Czarne do końca atakowały zawzięcie, próbując zmienić niekorzystny wynik. Ten jednak nie uległ już zmianie i sosnowiczanki wracają do domu na tarczy. W kontekście czekającego Czarne dwumeczu z Łodzią (najpierw puchar, potem liga) sztab drużyny z Sosnowca ma spory ból głowy – gra defensywy sosnowiczanek w dzisiejszym meczu pozostawiała bowiem sporo do życzenia.

Ekstraliga, 15.kolejka
Pogoń Szczecin – KKS Czarni Antrans Sosnowiec 3:1 (1:0)
Michalczyk 45′, Ratajczyk 59′, Zdunek 65′ – Stanović 63′ (karny)

Pogoń: Radkiewicz – Szymaszek (K), Brodzik (81.Kuśmierczyk), Michalczyk, Dyguś, Brzozowska, Łaniewska, Giętkowska (87.Shahbazyan), Zdunek (87.Rybińska), Garbowska (64.Szcześniak), Ratajczyk
Czarni: Małysa – Ogierman, Horvathova (61.Hałatek), Fuchs, Kurzawa (K), Buszewska, Grosicka (81.Dall’Ara), Sas, Materek, Stanović, D.Jaszek

Żółte kartki: Brzozowska, Brodzik – Sas, Grosicka, Fuchs, Kurzawa

Sędzia główna: Katarzyna Lisiecka-Sęk
Sędzie asystentki: Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel

Źródło: KobiecyFutbol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!