Foto: zprp.pl

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce uchylił rąbka tajemnicy dotyczącego daty poznania selekcjonera polskich piłkarzy ręcznych. Ogłoszenie planowane jest na pierwszego kwietnia, czyli w prima aprilis. 

To ma nie być żart w ramach prima aprilis, a oficjalne ogłoszenie trenera, który będzie prowadził polskiego szczypiorniaka. Aktualnie drużyną narodową steruje Bartosz Jurecki, po tym jak Patryk Rombel został zwolniony po nieudanych Mistrzostwach.

Prezes ZPRP Henryk Szczepański nie zdradzał żadnych potencjalnych nazwisk trenera polskiej reprezentacji. Wyjawił jednak, że jest już po rozmowach z różnymi kandydatami. Ogłoszenie trenera planowane jest na 1. kwietnia. Na dłuższe poszukiwania związek wraz z prezesem nie mają czasu, bo już pod koniec kwietnia na polską reprezentację czekają dwa ostatnie mecze eliminacyjne do ME (z Włochami i Łotwą). Długość potencjalnego kontraktu szkoleniowca nie jest jeszcze znana.

Henryk Szczepański ocenił także aktualnego prowadzącego Polaków byłego wieloletniego reprezentanta Polski – Bartosza Jureckiego. Prezes docenił pracę jednego z braci Jureckich i podziękował mu za pełnię zaangażowania w prowadzeniu kadry narodowej. Te umiejętnie dobrane słowa ani nie wykluczają dalszej współpracy z Jureckim ani jej nie potwierdzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!