Iga Świątek niestety przegrała po dwóch setach z Jeleną Rybakiną w walce o finał WTA w Indian Wells i odpadła z turnieju. Oznacza to, że Polka nie obroni tytułu tych zawodów.

21-letnia zawodniczka z Kazachstanu była dziś poza zasięgiem Igi i w obu setach zwyciężyła po 6:2. Po meczu Świątek przekazała na konferencji prasowej, że słabsza dyspozycja jest spowodowana dolegającą jej kontuzji żeber. „Ciężki wieczór. Elena zagrała świetnie i była dziś lepsza. Ja niestety odczuwam dyskomfort i ból w okolicy żeber i bardzo trudno było mi dziś grać na 100%. Poświęcę następne dni na konsultacje z moim zespołem, regenerację i zadbanie o zdrowie. Do zobaczenia!” – poinformowała reprezentanka Polski kibiców w mediach społecznościowych. Mimo porażki, Świątek w poniedziałek rozpocznie już 52. tydzień z rzędu na pozycji liderki światowego rankingu.

Już w niedzielę rozpocznie się kolejny turniej z udziałem Igi Świątek. Zawodniczka pochodząca z Raszyna wystąpi na WTA Miami Open, gdzie również będzie bronić tytułu.

Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) – Iga Świątek (Polska, 1) 6:2, 6:2.