Kubacki, skoki

Halvor Egner Granerud wygrał sobotni konkurs lotów narciarskich w ramach cyklu Raw Air w Vikersund. Norweg umocnił się tym samym na prowadzeniu w turnieju. Dawid Kubacki zajął dziś ósme, a Piotr Żyła dziesiąte miejsce.

Halvor Egner Granerud zwyciężył w sobotnich zawodach w Vikersund, dzięki skokom na odległość 235,5 oraz 222 metrów. Drugiego Stefana Krafta (239,5 m; 227,5 m) wyprzedził o 6,1 punktu, tym samym zwiększając swoją przewagę w cyklu Raw Air nad dwukrotnym zwycięzcą Kryształowej Kuli. Na trzeciej pozycji uplasował się natomiast Daniel Tschofenig (216,5 m; 229,5 m), który do zwycięzcy stracił już 34,8 punktu. Warto jednak dodać, że młody Austriak zajmował po pierwszej serii dziesiątą lokatę.

Najlepszym z Polaków okazał się w sobotę ósmy Dawid Kubacki, który skoczył 218,5 oraz 225 metrów. Dwa miejsca niżej uplasował się Piotr Żyła (220 m; 219,5 m).

Z nieco słabszej strony pokazali się natomiast: 17. Kamil Stoch (201,5 m; 200 m) oraz 18. Aleksander Zniszczoł (199 m; 197,5 m). Do finałowej serii nie awansował 34. Andrzej Stękała (170 m).

W niedzielę na 14.30 zaplanowano prolog, a na 16.00 początek zawodów.