W starciu najdłużej grających polskich ekip w europejskich pucharach przedstawiciel Pucharu CEV, który już odpadł z rozgrywek – Grot Budowlani Łódź przegrał z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, który wciąż w Lidze Mistrzów walczy 1-3. Spotkanie 20. serii TAURON Ligi tylko w trzecim secie było pomyślne dla łodzianek, natomiast cała reszta należała do wicemistrzyń kraju !

Pierwsze piłki zapowiadały zacięte widowisko, lecz po udanej kontrze Orvosovej Developres stosunkowo szybko odskoczył (1:3) od gospodyń, by po kolejnych kontratakach w wykonaniu Blagojević i Orvosovej prowadzić już 5-cioma punktami (3:8). Po rozmowie z zawodniczkami z Łodzi trenera Biernata, ze środka  zaatakowała Kalandadze (3:9), a do środkowej fazy tej partii niewiele się zmieniło (8:15). Dopiero kilka błędów zawodniczek z Rzeszowa zmniejszyło różnicę do 4 punktów (11:15), ale pomyłki gości nie miały trwałego charakteru i kolejne akcje uwidoczniły spory dystans w postawie zespołów (12:20). Łodzianki nie radziły sobie z atakami z lewego skrzydła Szlagowskiej, miały trudności z przebiciem się przez blok, a także precyzją serwisów.

Choć w końcowych fragmentach pierwszego seta najbardziej skuteczna była zawodniczka miejscowych Monika Fedusio, ostatnia akcja seta należała do Orvosovej i rzeszowianek (18:25).

Na otwarcie drugiej partii dobrze zaatakowała Aleksandra Kazała, jednak w kolejnych akacjach było mnóstwo wyrównanej walki, w której nikt nie mógł odjechać na więcej niż punkt. Przy stanie 10:11 z lewej flanki skutecznie zaatakowała Blagojević i zespół z Rzeszowa wyszedł na upragnione dwupunktowe prowadzenie.  Trener Grota Budowlanych wziął czas, który zdekoncentrował przyjezdne, te popełniły błędu w przyjęciu jak również ataku i ponownie wszystko się wyrównało. Od stanu 15:15 Grot Budowlane popełniły błędów, która zniweczyły wcześniejszą walkę. Kiwka Blagojević dała 4 punktową zaliczkę (16:20), a potem dobrą robotę w rzeszowskim zespole wykonały Kalandadze i Orvosova oraz Magdalena Jurczyk ze środka, kończąc drugą partię (19:25).

Optymizmem w miejscowym obozie zapachniało na początku trzeciego seta po zablokowaniu Szlagowskiej przez Durul i ataku Kazały po bloku (4:1). Wprawdzie Developres dzięki punktowej zagrywce Kalandadze, kiwce Szlagowskiej oraz ofensywie Jurczyk dogonił rywalki (10:10), jednak w następnym akcjach wiceliderki tabeli spasowały. Pol uderzeniem ze środka rozpoczęła kolejny dobry okres gospodyń, w którym dobrą grę kontynuowały Durul i Fedusio, dając 4 punkty zaliczki (14:10). Łodzianki spisując się znakomicie w bloku powiększały przewagę i ataku powiększały przewagę (19:13), zaś as serwisowy Justyny Kędziory bardzo zbliżył miejscowe do przedłużenia meczu (22:15). Będące na fali łodzianki nie oddały w tym rozdaniu już żadnej piłki, korzystając z zabójczego orężu w postaci bloku (25:15).

Nielicznie zgromadzona w Sport-Arenie łódzka część publiczności liczyła na kolejny udany set miejscowych, lecz Blagojević ostudziła nadzieje, raz po raz atakując skutecznie z lewego skrzydła (3:6). Miejscowe wróciły na chwilę do walki dzięki postawie Pol w ataku i skuteczności w bloku (6:6). Następnie rzeszowianki lepiej radziły sobie w układzie blok-obrona, a Orvosova i Kalandadze bez problemy kończyły kontry, dając rzeszowiankom kolejną ucieczkę punktową (7:10). Okazało się, że gra Developresu była tylko preludium do konkretów do właściwego utworu w tym secie. Brak dobrego rozegrania i tempa akcji po stronie łodzianek oraz zdecydowana przewaga rzeszowianek na siatce wyraźnie świadczyła na korzyść przyjezdnych (11:19). Gospodynie podjęły jeszcze walkę na siatce, która przysporzyła im kilka punktów (15:20), lecz efekt spóźnionego zapłonu pozwolił na zniwelowanie strat, jednak nie dogonienie rzeszowianek. Spotkanie zakończył atak z piłki przechodzącej Orvosovej (18:25).

Takim samym wynikiem zakończył się grudniowy mecz między tymi drużynami w Rzeszowie.

Grot Budowlani Łódź – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3  (18:25, 19:25, 25:15, 18:25)

MVP: Ann Kalandadze

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska
Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bagrowska, Blagojević, Obiała, Centka, Wenerska, Rapacz, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła