Od lewej Quinn Urbaniak-Dornstauder (Zagłębie) / Alicja Rogozińska (AZS Poznań) / Jessica January (Zagłębie)

Do play off przystępowały z szóstej pozycji. Rywalem była nie do końca obliczalna ekipa z Poznania. A jednak trzy mecze i trzy wygrane Zagłębia Sosnowiec. W trzecim spotkaniu we własnej hali ekipa z województwa przypieczętowała historyczny awans do półfinałów Energa Basket Ligi Kobiet.

W zespole trenera Aragonesa zabójcze okazało się dziś trio Jessica January-Betabe Zampere-Quinn Urbaniak Dornstauder. Każda z nich zaliczyła podwójne zdobycz. Na uwagę zasługuje zwłaszcza statystyki Zampere z 19 oczkami i 20 zbiórkami. Na uwagę zasługuje fakt, że sosnowiczanki zagrały w tym spotkaniu w siedmioosobowym składzie, a punktowały tylko cztery z nich.

Już w pierwszej kwarcie poznanianki rzuciły się do ataków. Trafiały Sutton, Dodson oraz Skobel dla ekipy z Wielkopolski. Już w czwartej minucie „Akademiczki” prowadziły dziewięcioma oczkami i dalej kontrolowały spotkanie. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie poznanianki uciekały nawet do stanu 17:30 na półmetku kwarty. Jednak sosnowiczanki przeczekały słabszy swój moment i zaczęły wracać do gry. Głównie za sprawą najskuteczniejszej dziś Jessici January. Swoje trafiła w tym okresie również Zampere. Efekt? W cztery i pół minuty  Zagłębie zaliczyło serię 16:4 i na dużą przerwę schodziły mając tylko sześć oczek straty.

Sytuacja zmieniała się dalej na korzyść sosnowiczanek w trzeciej kwarcie. Owszem poznanianki uciekały na dziewięć oczek, ale gdy za zdobywanie punktów wzięła się Urbaniak-Dornstauder straty Zagłębia malały. W poznańskiej ekipie aktywne były Agnieszka Skobel i Alesia Sutton. Jednak obie zdobyły po szesnaście oczek i to było mało. Na koniec trzeciej odsłony było już tylko 52:55 dla ekipy gości. I tu nadeszła czwarta odsłona. Po niespełna dwóch minutach po trafieniach Urbaniak-Dornstauder (trójka) i January był remis 57:57. Przez kilka akcji wynik utrzymywał się wokół remisu. Ale po pewnym czasie sosnowiczanki zaliczyły serię 7:0. Na dwie i pół minuty do końca spotkania Zagłębie prowadziło pięcioma oczkami i nie oddało prowadzenia do końca spotkania. I w ten sposób sosnowiczanki zakończyły tą fazę play off wynikiem 3-0 w i półfinale zmierzą się z Gorzowem Wlkp.

MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – ENEA AZS POLITECHNIKA POZNAŃ  73:68  (11:22, 22:17, 19:16, 21:13)