Łódzki Klub Sportowy zremisował 3:3 na wyjeździe Ruch Chorzów i zachował dwupunktową przewagę nad wiceliderem. Mecz w Gliwicach przyniósł bardzo dużo emocji, ale ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Obie drużyny pokazały, że bardzo zależy im na powrocie do Ekstraklasy.

Wynik meczu otworzyli goście w 26. minucie za sprawą trafienia Piotra Janczukowicza. Radość ŁKS-u nie trwała długo, bo cztery minuty później po wrzutce w pole karne bramkę wyrównującą zdobył Tomasz Wójtowicz. Już w 37. minucie Niebieskich na prowadzenie wyprowadził Daniel Szczepan po kapitalnym golu. W doliczonym czasie pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Maciej Dąbrowski. W drugiej części było dużo sytuacji z obu stron, ale najlepsza okazała się końcówka spotkania. Najpierw w 82. minucie po zamieszaniu w polu karnym Ruchu samobójcze trafienie zaliczył Maciej Sadlok. W ostatnich sekundach podstawowego czasu gry piłka po rzucie rożnym trafiła do bramki ŁKS-u, ale ostatecznie została anulowana po interwencji VAR-u. Niebiescy nie zamierzali odpuszcać i po jednej z akcji domagali się rzutu karnego. Po długiej analizie sędzia wskazał na jedenasty metr. W trzynastej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Fosmańczyk wykorzystał karnego i uratował punkt dla swojej drużyny. Chwilę później wybrzmiał ostatni gwizdek.

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 3:3 (2:2)