Andrzej Rządkowski
Foto: pzszerm.pl

Szermierczy Puchar Świata w koreańskim Busan w dobrym stylu zakończył Andrzej Rządkowski. Polski florecista uplasował się na wysokim, ósmym miejscu. 

Na wyróżnienie wśród polskich reprezentantów szczególnie zasługuje wspomniany Andrzej Rządkowski oraz Adrian Wojtkowiak. Obaj panowie zajęli lokaty w czołowej piętnastce zawodów.

Rządkowski rozpoczął od pokonania Francuza Armanda Spichigera 15:8. Później w 1/8 finału wygrał z Japończykiem Kyosuke Matsuyama 15:14. Niestety, w ćwierćfinale Polak musiał uznać wyższość doświadczonego Włocha Alessio Foconi (11:15). Końcowo zajął ósme miejsce.

Wojtkowiak wygrał dwie swoje walki. Najpierw zwyciężył z Francuzem Alexandro Side (15:12), a potem z jego kolegą reprezentacyjnym Alexandre Edirim (15:6). W 1/8 finału przeszkodą nie do pokonania okazał się Koreańczyk Ka Long Cheung (10:15).

U pań sytuacja nie wyglądała tak pomyślnie. Spośród czterech polskich florecistek w top dwadzieścia uplasowała się tylko Julia Walczyk-Klimaszyk – dziewiętnaste miejsce. Polce udało się bez problemów pokonać Koreankę Senę Hong (15:3). W kolejnej rundzie uległa Turczynce Irem Karamete (11:15).

Wyniki florecistów:

1. Alessio Foconi

2. Ka Long Cheung

3. Maxime Pauty i Gerek Meinhardt


8. Andrzej Rządkowski

15. Adrian Wojtkowiak

64. Michał Siess 

87. Mateusz Kozak

Wyniki florecistek:

1. Lee Kiefer

2. Sera Azuma

3. Martina Sinigalia i Alice Volpi


19. Julia Walczyk-Klimaszyk

90. Hanna Łyczbińska

105. Aleksandra Jeglińska 

114. Karolina Żurawska

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!