foto: https://www.facebook.com/pzrugby
Reprezentacja Polski niestety uległa 17:18 Belgii w meczu o VII miejsce Rugby Europe Championship. Porażka oznacza, że podopieczni Christiana Hitta zajmą ostatnie miejsce w tych rozgrywkach. 

Biało-Czerwoni mimo porażki stoczyli bardzo wyrównany bój, a do przerwy mieliśmy wynik 10:11. W drugiej połowie połowie rywale odskoczyli na osiem punktów przewagi, a w dodatku drugą żółtą kartką ukarany został Aleksander Nowicki. Jednak w końcówce meczu czerwoną kartkę otrzymał Toon Deceuuninck, a przewaga Belgów stopniała do zaledwie punkta. Niestety w ostatniej akcji spotkania wykopali piłkę za plecy rywali, a ci kopem w aut zakończyli mecz.

– To trudny i rozczarowujący wynik. Mówiliśmy wiele o tym, jak będą dziś grać Belgowie i jak musimy my zagrać przeciwko nim. Po raz kolejny zabrakło nam wykończenia akcji. Byliśmy trzy razy na ich polu punktowym, a mimo to nie zdobyliśmy przyłożeń. Jedno z nich zmieniłoby dziś wynik. Jestem jednak dumny z drużyny, bo pokazali charakter i przede wszystkim udowodnili, że potrafią na tym poziomie rywalizować z przeciwnikami jak równy z równym. Zrobiliśmy ogromny postęp od naszych meczów w Trophy rok temu. Teraz musimy pracować jeszcze ciężej, żeby nauczyć się jak wygrywać takie mecze – podsumował trener Christian Hitt.

Pomimo przegranej, Biało-Czerwonym należą się gratulacje za walkę i dobre występy na tle bardziej doświadczonych rywali.

Polska – Belgia 17:18 (10:11)

Polska: Wojciech Piotrowicz 7, Piotr Zeszutek 5, Vaha Halaifonua 5
Belgia: Florian Remue 13, Thomas Wallraf 5

Polska: Thomas Fidler (Jake Wiśniewski), Grzegorz Buczek, Zenon Szwagrzak, Michał Krużycki (Jan Cal), Mateusz Bartoszek, Aleksander Nowicki (Brandon Olow), Vaha Halaifonua, Piotr Zeszutek, Mateusz Plichta, Jędrzej Nowicki (Dawid Banaszek), Robert Wójtowicz, Peter Hudson-Kowalewicz, Grzegorz Szczepański, Ross Cooke, Wojciech Piotrowicz.

 

Tadeusz Malesa, SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!