ŁKS Commercecon Łódź w niewiele ponad godzinę rozprawił się na swoim obiekcie z MOYA Radomką Lotnisko Radom w starciu 20. kolejki TAURON Ligi. W każdym z trzech setów Łódzkie Wiewióry kontrolowały przebieg gry i szybko zdobywały bezpieczną przewagę.

Mecz otworzyły dwie skuteczne akcje w wykonaniu Lany Scuki, jednak rywalki szybko wyrównały na 5:5. Na cztery punkty (11:7) łodzianki odskoczyły, gdy dłuższą wymianę skończyła Valentina Diouf. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę. Gdy Małgorzata Jasek wybiła piłkę w aut, prowadziły 20:16. W końcówce gospodynie świetnie zagrały blokiem i w efekcie wygrały 25:19.

Chociaż początek drugiej partii był wyrównany, to po ataku Scuki Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 8:6. Atak Diouf powiększył przewagę gospodyń do stanu 14:8. Gdy piłkę skończyła Scuka, Łódzkie Wiewióry prowadziły już 18:8. W końcówce wprawdzie gospodyniom uciekło kilka punków, ale bez problemu wygrały do 17.

Podrażnione radomianki rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 3:0, jednak Ełkaesianki szybko doprowadziły do remisu. As serwisowy Zuzanny Góreckiej dał wynik 6:6. Od tego momentu gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu. Błąd po stronie przyjezdnych dał Wiewiórom prowadzenie 17:11. Zepsuta akcja w wykonaniu Margarity Stepanienko dała łodziankom piłkę setową. Dla przyjezdnych było już za późno na zryw, mecz zakończył zepsuty serwis, a ŁKS Commercecon Łódź wygrał 25:15 trzeciego seta i cały mecz 3:0.

ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

MVP: Lana Scuka

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (10 pkt.), Witkowska (5), Diouf (17), Górecka (11), Ratzke (3), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Dróżdż, Hryshchuk (2) i Piasecka
Radomka: Samara (8), Świrad (1), Bugg (1), Jasek (1), Murek (7), Łukasik (7), Strasz (libero) oraz Moskwa (1), Zaborowska, Braga (5), Stepanenko i Adamek (libero)

Źródło: lkscommerceconlodz.pl