W meczu ekip z iluzorycznymi szansami na play-off UNI Opole wygrał bez straty z Roleskim Grupą Azoty Tarnów bój 20. serii TAURON Ligi, przedłużając nadzieję na grę w „ósemce”.

Po kilku wyrównanych akcjach sprawy w swoje ręce wśród gospodyń wzięła Vivian Pellegrino, sprawiając tarnowiankom kłopot w przyjęciu (6:4). Następnie w sukurs przyszła skutecznymi atakami Anastasia Kraiduba, zaś opolanki podkreśliły przewagę (12:8). Ekipa „Żyraf” zaczęła niwelować straty po zagrywkach Marty Łyczakowskiej, natomiast blok Mariny Mazenko doprowadził do równego stanu (18:18). Jednak gospodyniom ponownie posłużyło ustawienie w trakcie serwisów Pellegrino i atak Lany Conceicao korzystnie dla UNI zakończył seta (25:22).

W drugiej odsłonie tarnowski zespół był tłem gospodarzy, za sprawą głównie bardzo słabych statystyk w przyjęciu. Nic dziwnego, że Marta Orzyłowska oraz Gabriela Makarowska-Kulej bezkarnie punktowały w tym elemencie, a Kinga Stronias oraz Concdeicao dorzucały zdobycze w bloku i ataku. W zaawansowanej fazie seta opolanki prowadziły 17:7 zachowując przewagę do końca (25:15).

Pierwsze akcje trzeciego seta śmielej zagrał zespół z Tarnowa, jednak jego dwupunktowa przewaga szybko przeszła w niepamięć, a wrócił koszmar błędów w przyjęciu z drugiej partii przy zagrywkach Orzyłowskiej i Makarowskiej-Kulej (8:5). Niebawem po punktach Ponikowskiej i Marcyniuk set znowu wkroczył na wyrównaną ścieżkę, jednak ekipa z Tarnowa chwilowo straciła koncepcję gry (16:13). Tryb ratunkowy w postaci serwisu Wiktorii Szumery i kontry Katarzyny Marcyniuk wyprowadził Tarnów na punkt przewagi (19:20), ale zadziałał na chwilę. Końcówka zdecydowania należała do zawodniczek z Opola, które powtórzyły wynik z pierwszej partii (25:22) i z niedużymi szansami na play-off będą wyczekiwać ostatnich meczów sezonu zasadniczego TAURON Ligi.

UNI Opole – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:0 (25:22, 25:15, 25:22)

MVP: Vivian Pellegrino

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Conceicao, Pellegrino, Bałucka, Janicka, Kecher, Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Kraiduba, Adamek.

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów: Marcyniuk, Łyczakowska, Gerasymova, Szczepańska, Świstek, Szumera, Ponikowska, Ociepa, Becheva, Lukić, Kowalska, Rybak, Mazenko, Żurawska, Pawłowska