Foto: Twitter Handball Polska

Według informacji przekazanych mediom przez wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Ręcznej – Sławomira Szmala nowego trenera polskiego, męskiego szczypiorniaka poznamy już w środę (29.03). 

Na tę informację z niecierpliwością czekają wszyscy kibice polskiej piłki ręcznej. Podobno decyzja została już podjęta. Zostało tylko oficjalnie ją ogłosić, co ma nastąpić już w najbliższą środę. Na giełdzie potencjalnych nazwisk, które miałyby poprowadzić polską kadrę był przede wszystkim Bartosz Jurecki. Były polski reprezentant miał okazję zrobić to podczas dwóch ostatnich spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy z Francuzami (dwukrotnie przegrywając z nimi). Poza nim w gronie faworytów do pozostania szkoleniowcem biało-czerwonych wymieniany był też Marcin Lijewski. Mniej mówiło się o nazwiskach zagranicznych, ale takowe podobno również się pojawiły w siedzibie Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Już pod koniec kwietnia polscy szczypiorniści w meczach eliminacyjnych ME zmierzą się z Włochami oraz Łotwą. Do tego czasu musi być ogłoszony nowy trener kadrowiczów. Stanie się to jednak szybciej. Z informacji, które przekazał Szmal wynika, że będzie to 29. marzec. Szczegóły tego jak będzie to przebiegać nie są jednak jeszcze znane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!