21. kolejkę TAURON Ligi zainaugurował mecz ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów z siatkarkami Grot Budowlani Łódź. Przyjezdne świetnie sobie poradziły i wywalczyły zwycięstwo 3:1 z reprezentantkami Tarnowa.

Siatkarki z Łodzi nie czekały i rozpoczęły pierwszego seta z przytupem wychodząc od razu na prowadzenie 4:0. Zrobiły to za sprawą świetnie dysponowanej w polu serwisowym rozgrywającej Eweliny Polak, która celowała w Klaudię Świstek. Przyjmująca nie radziła sobie totalnie z jej zagrywkami. Co za tym idzie i atakujące z Tarnowa miały problemy w kończeniu piłek. W końcu jednak Polak się pomyliła i siatkarki ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów mogły odetchnąć z ulgą. To nie oznacza jednak, że łodzianki odpuściły, bo nadal budowały swoją przewagę. W połowie seta tablica wyników wskazywała 15:6 dla Grot Budowlanych Łódź. Punkty w ataku zdobywała dla nich głównie Kazała. Po drugiej stronie siatki koncertowo piłki marnowała Świstek. Próbowała to wszystko ratować jakoś Szumera, ale przewaga była już zbyt zdecydowana, żeby przechylić szalę zwycięstwa na stronę tarnowskich siatkarek. Sama końcówka to już była prawdziwa deklasacja. Trzy punkty z rzędu zdobyły łodzianki, po jednym ataku Polak i dwóch Kazały, zwyciężając w dobrym stylu pierwszego seta 25:12.

W drugim secie Grot Budowlane Łódź nie dominowały już tak bardzo na boisku jak było to w pierwszej partii. Mimo tego to one były ciągle o kilka punktów z przodu. Utrzymywać im kroku próbowały siatkarki z Tarnowa, ale szło im to bardzo opornie. Nadal błędy popełniała Świstek. Problemy z kończeniem ataków miała też Marcyniuk zablokowana przez Durul. Tym sposobem wynik w okolicy połowa seta oscylował przy stanie pięciu, sześciu oczek przewagi dla łodzianek. Dopiero w końcówce partii do odrabiania strat wzięły się siatkarki ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów. Wyszło im to bardzo, bo nagle z pięciu oczek zaliczki zostały tylko dwa. Zasługi w tym miały Szumera i Mazenko, a także chwilowe zacięcie w ataku po stronie Grot Budowlanych Łódź. Końcowo jednak przyjezdne szybko wyszły z niemocy. Durul zdobyła trzy kluczowe punkty w ataku, dzięki czemu łodzianki znów wyszły zwycięsko z tej potyczki 25:22.

Trzeci set był tym najbardziej wyrównanym. Pierwsze kilka wymian było prowadzonych punkt za punkt (4:4). Po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie i to kilkupunktowe wyszły gospodynie, po atakach Szumery. Lepiej też działała u siatkarek z Tarnowa obrona po atakach z przeciwnej strony siatki. To wszystko poskutkowało tym, że zawodniczki ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów utrzymywały swoją dwu-trzypunktową zaliczkę aż do stanu 16:14. Potem Szczepańska pomyliła się wystawiając piłkę i od tego właśnie momentu łodzianki zaczęły prezentować lepszą siatkówkę. Głównie dzięki szczelnemu blokowi najpierw w wykonaniu Lisiak, a potem Kąkol doprowadziły do wyrównania wyniku 17:17. Końcówka była bardzo nerwowa, bo siatkarki Budowlanych Łódź próbowały zakończyć ten mecz w trzech setach. Ciągle jednak były o krok w tył, i tak już zostało do samego końca. Tarnowskie siatkarki zwyciężyły 25:23 i przedłużyły to spotkanie.

Czwarta partia przynosiła ciągłe zmiany na prowadzeniu. Początek należał do Grot Budowlanych Łódź, które po skutecznych atakach Kazały i Durul prowadziły 7:4. Później jednak wszystko się odwróciło. Wynik seta wyrównały tarnowskie siatkarki, a potem to one zbudowały sobie zaliczkę (13:10). Długo jednak jej nie utrzymały, bo chwilę później tablica wyników pokazywała już remis 15:15. Przy tym stanie znów łodzianki wzięły się do wytężonej pracy i odskoczyły do przodu za sprawą świetnej gry w bloku i ataku Kąkol. Swoje w tym aspekcie dołożyła też Durul, która przez całe spotkanie grała na wysokim pułapie. Piłkę setową i zarazem meczową na 25:20 skończyła po błędzie w bloku Rybak i  pomyłce w obronie Szumery – Kazała.

Dziewczyny z Tarnowa w tabeli TAURON Ligi znajdują się na dwunastym miejscu, ale wiedzą, że spadek im nie grozi (z powodu wycofanej z rozgrywek Legionovi Legionowo). Natomiast Grot Budowlane Łódź walczą o awans do fazy ćwierćfinałowej play-off z jak najlepszej pozycji. Po tym spotkaniu plasują się na szóstej lokacie z dwudziestoma sześcioma oczkami.

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów – Grot Budowlani Łódź 1:3 (12:15, 22:25, 25:23, 20:25)

MVP: Melis Durul

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów: Świstek, Mazenko, Szumera, Marcyniuk, Ponikowska, Szczepańska, Żurawska, Pawłowska, Rybak.

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kazała, Pol, Durul, Kukulska, Sobolska-Tarasova, Łysiak, Kędziora, Lisiak, Kąkol, Łazowska, Gawlak.