Angelika Szymańska

To był bardzo udany gruziński turniej Grand Slam Judo, zaliczany do punktacji kwalifikacji olimpijskiej, dla polskiej judoczki! Angelika Szymańska, w kategorii 63. kg wywalczyła brązowy medal.

W pojedynku o najniższy stopień podium Angelika Szymańska mierzyła się z Brytyjką Gemmą Howell. Starcie obu pań trwało ponad cztery minuty i nie przyniosło rozstrzygnięć medalowych. O tym która z judoczek zdobędzie medal zadecydowała dogrywka, w której Polka zastosowała waza-ari i zwyciężyła! Szymańska w drodze do medalu musiała też odnieść zwycięstwo nad Serbką Anją Obradovic oraz Hiszpanką Padillą Guerro. Przed starciem o brązowy medal wygrała też pojedynek z Brazylijką Quadros. W półfinale natomiast uległa Brytyjce Lucy Renshall.

Polka aktualnie w punktacji kwalifikacji olimpijskiej znajduje się na wysokim czwartym miejscu, co daje jej duże szanse na zakwalifikowanie się do Paryża!

Wczoraj odpadła w repasażach Aleksandra Kaleta (kategoria 73 kg) z reprezentantką Izraela Gefen Primo przez waza-ari. Polce dało to końcowo siódmą lokatę w zawodach.

Pozostali polscy reprezentanci nie osiągali do tej pory znaczących sukcesów w Gruzji. Szybko z rywalizacją pożegnała się Julia Kowalczyk (kategoria 57 kg), Urszula Hofman, Eliza Wróblewska (obie kategoria 70 kg), a także Ksawery Morka, Adam Stodolski (obaj kategoria 73 kg), Paweł Drzymał (kategoria 81 kg).

Źródło: SBC Portal Sportowy