Marcin Lijewski
Foto: zprp.pl

Oficjalne ogłoszenie nowego selekcjonera polskich szczypiornistów będzie miało miejsce na konferencji prasowej w środę (29.03). Już teraz jednak wydaje się prawie pewne, że nowym trenerem Polaków zostanie były kadrowicz Marcin Lijewski. 

Pogłoski medialne dotyczące nowego trenera wskazują na jedno nazwisko, które w środę będzie zaprezentowane w Warszawie – Lijewski. To z nim w ostatnim czasie najczęściej i najbardziej intensywnie rozmawiał Polski Związek Piłki Ręcznej w sprawie dogadania szczegółów kontraktu.

Po rozstaniu z Patrykiem Romblem reprezentację na dwa mecze eliminacyjne z Francuzami do Euro 2024 (oba przegrane) przejął jego asystent Bartosz Jurecki. Były kadrowicz nie ukrywał, że marzy o dalszej pracy z reprezentacją, ale decyzja prezesa polskiej piłki ręcznej Henryka Szczepańskiego jest inna.

Marcin Lijewski to również zasłużony były reprezentant Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił dwieście pięćdziesiąt jeden razy rzucając przy tym aż siedemset jedenaście bramek. Na swoim koncie ma też tytuł wicemistrza świata z 2007 r. i brązowego medalisty z 2009 r. W piłce klubowej może poszczycić się wygraną w Lidze Mistrzów. Od 2015 r. Marcin Lijewski przeszedł na sportową emeryturę i zajął się trenowaniem prowadząc najpierw Torus Wybrzeże Gdańsk, a później Górnik Zabrze. Przez chwilę zajmował się też polską młodzieżową reprezentacją.

Swój debiut w roli trenera seniorskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej zaliczy prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Biało-czerwonym przyjdzie wtedy w ramach kolejnych spotkań eliminacyjnych do Euro 2024 zagrać z Włochami (27. kwietnia) na wyjeździe, a później u siebie (Ostrów Wielkopolski) z Łotwą (30. kwietnia).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!