Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrywają w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów! Polski zespół w Ankarze pokonał miejscowy Halkbank 3-1.

Pierwszy set zaczął się dosyć wyrównanie ale to zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zdołali jako pierwsi wyjść na większe prowadzenie (8-4). W kolejnych akcjach podopieczni Marcelo Mendeza utrzymywali 3/4 punktowe prowadzenie nad rywalami z Turcji. Po skutecznym ataku Bruno Nicolasa przewaga naszego zespołu zmalała do stanu 9-11. Jastrzębianie głównie dzięki dobrej dyspozycji Tomasza Fornala w ataku wrócili do dobrej gry. „Pomarańczowi” ponownie zaczęli budować przewagę nad rywalami, a po bloku M’Baye było już 19-15. Końcówka jak i cały set był pod dyktando polskiego zespołu. Finalnie po ataku Boyera Jastrzębski Węgiel wygrał premierową odsłonę meczu 25-22.

Drugi set ponownie lepiej zazieleni jastrzębianie, którzy po błędzie rywali w ataku prowadzili 2-0. Niestety kolejne akcje tego meczu padły łupem Halkbanku Ankara. Turcy po błędzie Boyera prowadzili już nawet 9-6. Szkoleniowiec wicemistrzów Polski poprosił o czas, a po powrocie na parkiet jego podopieczni wrócili do dobrej gry z pierwszej partii. Minęły trzy akcje i po ataku ze środka Jastrzębski Węgiel doprowadził do remisu 9-9. Kolejne piłki zaczęły padać łupem jastrzębian, którzy zaczęli zyskiwać przewagę nad rywalami. Po ataku Stephena Boyera znowu to Jastrzębski Węgiel znajdował się na prowadzeniu (17-14). Końcówka była niezwykle zacięta kiedy to po ataku Jaeschke było tylko 23-22 dla jastrzębian. Na szczęście po dramatycznych ostatnich piłkach to Polscy siatkarze okazali się lepsi wygrywając 23-25.

Trzeci set zaczął się wyrównanie, gdzie żaden z zespołów przez dłuższy czas nie był w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Dopiero przy stanie 5-5 gospodarze zdobyli trzy „oczka’ z rzędu wychodząc na prowadzenie 8-5. Kolejne akcje również padały łupem Turków u, których świetne zawody rozgrywał Thomas Jaeschke. Zawodnicy Halkbanku Ankara prowadzili już 19-11 i było już widać, że to turecki zespół zwycięży w trzecim secie. Ostatecznie skutecznym blokiem partię zakończyli gospodarze zwyciężając 25-16.

W czwartej odsłonie meczu jastrzębianie wrócili do dobrej gry z dwóch pierwszych setów. nasi zawodnicy szybko zyskali przewagę wychodząc na prowadzenie 5-3. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zyskiwali kolejne punkty nad rywalami (11-7), a po asie Boyera gospodarze poprosili o przerwę na żądanie. Wicemistrzowie Polski utrzymywali kilku punktowe prowadzenie i po ataku Gladyra było już 20-16. Wszystko wskazywało, że jastrzębianie zwyciężą w tym meczu. Po skutecznym ataku Tomasza Fornala Jastrzębski Węgiel przy stanie 24-20 miał pierwszą piłkę meczową na swoim koncie. Turcy jeszcze próbowali jeszcze pozostać w meczu zdobywając dwa punkty z rzędu. Ostatecznie jednak po ataku Clevenot jastrzębianie wygrali 25-22 i mogli celebrować zwycięstwo w pierwszym meczu półfinałowym!

Halkbank Ankara – Jastrzębski Węgiel 1-3 (22-25, 23-25, 25-16,22-25)

Halkbank Ankara: Abdel Aziz, Jaeschke, Ma’a, Bruno, Eksi, Ivgen (L), Done (L), Coskun, Koc, Gulmezoglu, Ulu, Tayaz, Aslan

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Clevenot, Fornal, Gladyr, M’Baye, Toniutti, Popiwczak (L), Szymura, Tervaportti, Hadrava, Macyra, Dryja, Debski, Granieczny (L)