Mateusz Bogusz
Foto: shutterstock.com

Pogłoski dotyczące transferu 21-letniego Mateusza Bogusza okazały się prawdą. Polak dziś oficjalnie przeszedł do ligi amerykańskiej MLS, w której będzie reprezentował Los Angeles FC. 

Polski pomocnik wcześniej grał w angielskim Leeds United FC (lata 2019-2023). Mimo tego nie pokazywał się tam za często na boisku, przez co był wypożyczany. Najpierw trafił do hiszpańskiego Unión Deportiva Logroñés (2020-2021), a później do UD Ibizy (2021-2023). W Ibizie wystąpił łącznie czterdzieści dwa razy, strzelając przy tym sześć goli. Mimo tego w styczniu 2022 r. czekał na niego bardzo trudny moment i zatrzymanie jego kariery przez zerwane więzadła krzyżowe. Polak pozbierał się jednak po tym i wrócił do gry.

Mateusz Bogusz to także młodzieżowy reprezentant Polski. Występował w różnych kategoriach wiekowych począwszy od U16 aż po U21. To właśnie w U21 radził sobie najlepiej. W osiemnastu występach cztery razy trafiał do bramki rywali.

Leeds United FC po otrzymaniu ofert z USA za polskiego pomocnika zdecydowało o jego definitywnym transferze. Polak trafił więc do aktualnego mistrza Major League Soccor – Los Angeles FC. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2026 z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!