Fot. FIE Fencing

Czwartego dnia Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Kwiatkowski we florecie. Nasz reprezentant po kilku bardzo dobrych walkach zajął wysokie 7. miejsce!

 

Nasz florecista po niezbyt udanej fazie grupowej został rozstawiony w turnieju głównym z numerem 47. Na szczęście to nie przeszkodziło w pokonaniu wyżej sklasyfikowanych rywali. W pierwszej rundzie Polak pewnie pokonał zawodnika z Turcji Can Alkis 15-10.  W 1/32 finału natomiast nasz zawodnik po zaciętym boju pokonał 15-12 Duńczyka Horn Nielsena. Dzięki tej wygranej Biało-Czerwony był już w najlepszej „32” zawodów. Ale nasz zawodnik się nie zatrzymywał. W kolejnej walce Mateusz Kwiatkowski okazał się lepszy niż Chińczyk Yifan Guo (15-11). Kolejnym przeciwnikiem Polaka był rozstawiony z numerem 2. Ukrainiec Maksym Korzhovoi! Po niezwykle wyrównanym pojedynku nasz florecista sprawił nie lada niespodziankę wygrywając 15-13! Niestety dobra passa nie mogła trwać wiecznie. Nasz reprezentant po kolejnym bardzo zaciętym pojedynku uległ Węgrowi Szemesowi 13-15.

Miejsca pozostałych Polaków:

  • 50. Jakub Kotek
  • 53. Adam Jakubowski
  • 91.Bartosz Sacharczuk

Natomiast w turnieju pań najdalej zaszła Malwina Kołodziejczyk, która odpadła w 1/8 finału. Polka była rozstawiona z numerem 11. i widać było to, że to nasza zawodniczka jest faworytkom w pierwszych walkach. Polska florecistka najpierw pokonała Boujemaa (Tunezja) 15-5, a następnie wgrała z Dammroff (Holandia) 15-8. W 1/32 finału Biało-Czerwona znów okazała się lepsza tym razem pokonując Francuzkę Heloise Pelletier 15-10. Niestety w walce o ćwierćfinał Kołodziejczyk uległa Chince Zhang 10-15.

Miejsca pozostałych Polek:

  • 17. Antonina Lachmann
  • 37. Karolina Żurawska
  • 46. Amelia Olszewska

Przypomnijmy, że na tych Mistrzostwach zdobyliśmy już jeden medal za sprawą Benedykta Denkiewicza podczas turnieju Kadetów w szabli. Polak zdobył srebrny krążek ulegając jedynie zawodnikowi z USA Williamowi Morrillowi. Natomiast jutro ostatni dzień zmagań indywidualnych. Na planszach będą walczyć floreciści w kategorii Kadetów.

SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!