Paulina Adamkiewicz

W chińskim Wuxi Aleksandra Kowalczuk oraz Patrycja Adamkiewicz rywalizowały w Wielkim Szlemie. Zawody te liczą się do rankingu olimpijskiego w taekwondo. Obie Polki wywalczyły sobie piąte miejsce, które daje im kolejne cenne punkty.

Kowalczuk i Adamkiewicz rozpoczęły zmagania od kwalifikacji do turnieju głównego. Obie poradziły sobie z tym zadaniem, choć nie było ono proste. Na starcie pod koniec marca znalazło się aż 389. zawodniczek, które reprezentowały dwadzieścia sześć krajów.

Patrycja Adamkiewicz (kat. -57 kg) w fazie pucharowej najpierw pokonała 2:0 Koreankę Min-ah Ha, a później uległa w ćwierćfinale 0:2 Irance Tinie Modanlou. Natomiast Aleksandra Kowalczuk (kat. +67 kg) rozpoczęła od zwycięstwa nad Chinką Huan Wang 2:0, żeby potem przegrać 0:2 z jej koleżanką reprezentacyjną Yaxin Liu. Ostatecznie zarówno Adamkiewicz jak i Kowalczuk zajęły piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych.