Szermierka
Foto: FIE

Trwają zmagania Mistrzostw Świata Juniorów i kadetów w szermierce. Dziś świetny wynik uzyskały polskie florecistki. Malwina Kołodziejczyk, Antonina Lachman, Amelia Olszewska oraz Karolina Żurawska ukończyły rywalizację tuż za podium – na czwartym miejscu. 

Polki rozpoczęły od wolnego losu, przez co automatycznie przeszły do kolejnej rundy. W 1/16 finału spotkały się z Holenderkami wygrywając pewnie 45:7. Potem przyszło im się zmierzyć z reprezentantkami Hiszpanii. Z nimi nie było już tak łatwo. Pojedynki były wymagające, ale nasze panie ostatecznie zwyciężyły 45:36. W 1/4 Polki trafiły na Ukrainki. Tutaj było jeszcze ciężej. Walki toczyły się bardzo wyrównanie. W końcówce jednak to nasze panie okazały się lepsze (45:41). Pogromczyniami polskich reprezentantek w półfinale zostały Włoszki (36:45). Malwina Kołodziejczyk, Antonina Lachman, Amelia Olszewska i Karolina Żurawska zostały czwartą drużyną Mistrzostw Europy Juniorów we florecie.

Polacy rywalizację zaczęli od 1/16 finału konkurując z Republiką Chińską. Adam Jakubowski, Jakub Kotek, Mateusz Kwiatkowski oraz Bartosz Sacharczuk pokonali Chińczyków 45:35. W 1/8 gładko wygrali z Hiszpanami – 45:19. Dopiero w 1/4 finału zostali zatrzymani przez Węgrów (42:45). O zwycięstwie rywali zadecydowały niuanse, które okazały się na ich korzyść. To dało polskim florecistom szóste miejsce.

Wyniki MŚJ florecistek:

1. USA

2. Włochy

3. Chiny


4. Polska 

Wyniki MŚJ florecistów:

1. USA

2. Włochy

3. Japonia


6. Polska 

Źródło: SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!