Katarzyna Piter wraz z Oksaną Kałasznikową w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Bogocie zmierzyły się z Dalilą Jakupović i Despiną Papamichail. Polsko-gruzińska para wygrała 2:1 i zameldowała się w półfinale kolumbijskich rozgrywek.

W pierwszym secie Piter i Kałasznikowa szybko przełamały rywalki – zrobiły to już w trzecim gemie spotkania. Na odpowiedź tenisistek po drugiej stronie siatki nie musieliśmy jednak długo czekać – Greczynka i Słowenka od razu zdobyły kolejnego gema. Później sytuacja znów się powtórzyła. Tenisistki przełamywały siebie nawzajem, ale nie były w stanie wygrać gema przy własnym podaniu. Ten „schemat” zmieniła polsko-gruzińska para, co zaowocowało zwycięstwem w pierwszym secie 6:3.

W drugiej partii o wiele lepiej prezentowały się Jakupović z Papamichail. Zawodniczki zdobyły się na przełamanie w trzecim i piątym gemie, Piter i Kałasznikowa nie dokonały tego natomiast przy ani jednym podaniu rywalek. Słoweńsko-grecki duet był lepszy zarówno w serwisie jak i returnie, popełniał zdecydowanie mniej błędów niż rywalki. Tenisistki zasłużenie zwyciężyły 6:2 i doprowadziły do wyrównania w setach.

Do wyłonienia zwyciężczyń ćwierćfinałowego pojedynku potrzebny był super tie-break. Lepiej zaczęły go Piter z Kałasznikową trzy razy przełamując przeciwniczki. Słoweńsko-grecka para nie zamierzała odpuścić i szybko odrobiła straty z początku partii. Końcówka należała już jednak do Polki i Gruzinki, które wygrały gema przy podaniu rywalek i ostatecznie ze zwycięstwem 11-9 awansowały do półfinału WTA w Bogocie.

1/8 finału deblowego WTA 250 w Bogocie:

Dalila Jakupović/Despina Papamichail – Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa 1:2 (3:6, 6:2, 9:11)